Daugiabučio renovacijos kaštai kelia nerimą pensininkams

Gyventojus pribloškė UAB „Gargždų būstas“ pranešta milijoninė suma

Gargždų Klaipėdos g. 25 daugiabučio namo gyventojai sunerimo perskaitę, jog investicijų suma namo atnaujinimui (modernizavimui) – 1 mln. 729 tūkst. 184,71 Eur, iš kurių kredito suma – 1 mln. 597 tūkst. 968,72 Eur. Visas su namo atnaujinimo projekto įgyvendinimu susijusias išlaidas (atėmus valstybės paramą – 22 proc.) privalo sumokėti patalpų savininkai.

Praėjusios savaitės viduryje į „Bangos“ redakciją kreipėsi gargždiškė, gyvenanti Klaipėdos g. 25 (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), jog prieš dieną pašto dėžutėse gyventojai radę „Butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu“ biuletenius. Iki vasario 15 d. juo reikia balsavimo organizatoriui UAB „Gargždų būstas“ patvirtinti apie savo apsisprendimą dėl namo atnaujinimo (modernizavimo) ir investicijų plano tvirtinimo. Tačiau administratorius patikino, kad informaciją apie namo renovaciją gyventojai gavo žymiai anksčiau ir niekas nesiskundė.
Atnaujinimas pabrango dvigubai
„Bangos“ skaitytoja kalbėjo, jog Klaipėdos g. 25 namo, kurį administruoja UAB „Gargždų būstas“, atnaujinimą (modernizavimą) gyventojai aptarė prieš kelerius metus susirinkime, namo kieme. „Tada apytikriai buvo suskaičiuotos kiekvieno gyventojo laukiančios išlaidos. Mes nenorėjome, kad visiškai būtų įstiklinti balkonai, todėl administratorius ilgai bylinėjosi, kad būtų pakeistas projektas, – dėstė „Bangos“ skaitytoja. – Praėjus nemažai laiko, pasikeitus „Gargždų būsto“ vadovams, mes antradienį pašto dėžutėse radome biuletenius balsuoti dėl namo atnaujinimo ir investicijų plano tvirtinimo. Per kelias dienas reikia apsispręsti. Truputį anksčiau laiptinėje atsirado patikslintas namo investicijų planas.“
Šio daugiabučio namo gyventojai sunerimo perskaitę, jog investicijų suma namo atnaujinimui (modernizavimui) – 1 mln. 729 tūkst. 184,71 Eur, iš kurių kredito suma – 1 mln. 597 tūkst. 968,72 Eur. Visas su namo atnaujinimo projekto įgyvendinimu susijusias išlaidas (atėmus valstybės paramą – 22 proc.) privalo sumokėti patalpų savininkai. Šiame name – 4 laiptinės, iš viso 60 butų. Projektą galima įgyvendinti tik esant daugiau nei pusės butų savininkų sutikimui.
„Bangos“ skaitytojos teigimu, prieš kelerius metus ruošiantis namo renovacijai, jos trijų kambarių būstui tereikėjo išleisti apie 13 tūkst. eurų, o dabar – dvigubai daugiau. „Kas mėnesį tektų mokėti apie 150 eurų. Ir tai truktų 20 metų – pensininkui tai labai brangu, – kalbėjo gargždiškė. – Mūsų name dauguma gyventojų – pensinio amžiaus. Jie nežino, negali suskaičiuoti, kiek jiems kainuos būsto renovacija, todėl mums reikia namo gyventojų susirinkimo, kuriame išgirstume, kiek kiekvienam reikės sumokėti. Siūlymas balsuoti raštu mums netinka – norime žinoti konkrečias išlaidų sumas. Tačiau mes negalime prisiskambinti į „Gargždų būstą“ – su mumis nenori kalbėtis.“
Informacija – skelbimais laiptinėje
„Bangos“ redakcija paprašė namo administratorių UAB „Gargždų būstas“ pakomentuoti šią situaciją.
„Informuojame, kad apie balsavimą raštu, vadovaujantis aplinkos ministro 2011 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. D1-251 Dėl butų ir kitų patalpų savininkų balsavimo raštu priimant sprendimus, tvarkos aprašo patvirtinimo, Klaipėdos g. 25 gyventojai buvo informuoti 2024-01-16 skelbimais, patalpintais skelbimų lentose – laiptinėse. Ten buvo nurodyti balsavimo kausimai, tvarka ir atsakingų asmenų kontaktai. Praėjus dviem savaitėms nuo informavimo apie balsavimą raštu, į gyventojų pašto dėžutes buvo įmesti balsavimo biuleteniai dėl namo atnaujinimo (modernizavimo) patikslinto investicijų plano pasirinkto A varianto tvirtinimo ir įgyvendinimo sąlygų, dėl lėšų skolinimosi daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektui įgyvendinti“, – atsakyme redakcijai teigia UAB „Gargždų būstas“ direktorė Evangelina Matulienė.
UAB „Gargždų būstas“ vadovė komentare toliau tvirtina: „Taip pat balsavimo biuletenyje buvo nurodyta, kad patikslintas namo investicijų planas (IP) yra namo skelbimų lentose ir buto savininko prašymu, jis siunčiamas el. paštu arba įduodamas buto savininkui atvykus į balsavimo organizatoriaus būstinę Kvietinių g. 9C, Gargždai. IP yra visa informacija apie tai, kokia investicijų suma tenka kiekvienam butui.
Gyventojai pretenzijų nepareiškė
Direktorės E. Matulienės nuomone, UAB „Gargždų būstas“ darbuotojai visada geranoriškai atsako gyventojams į rūpimus klausimus, tačiau dėl šio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto esą niekas pretenzijų nepareiškė. „Jo įgyvendinimo sąlygų ar susirinkimo organizavimo nesikreipė nė vienas gyventojas“, – atsakyme „Bangai“ rašo UAB „Gargždų būstas“ vadovė.
Ar UAB „Gargždų būstas“ argumentuotai išaiškino gyventojams namo renovacijos pabrangimo motyvus? Kodėl nesusitiko su gyventojais, kurių nemaža dalis yra senjorai ir jiems reikia daugiau aiškumo, konkretumo, akis į akį? Gal ir naujiesiems „Gargždų būsto“ vadovams būtų pravartu susipažinti su gyventojais, kurie moka už administravimo paslaugas bendrovei? Tikriausiai nueita lengviausiu keliu – prisidengiant Aplinkos ministerijos raštais.
Gargždų Klaipėdos g. 25 daugiabučio namo ateitis yra pačių gyventojų rankose. Būtent balsuodami jie turi patys apsispręsti, ar paneš tokią renovacijos naštą. Ypač pensininkai. Gyventojai gali tarpusavyje pasitarti, pakalbėti su savo artimaisiais ir tada nuspręsti, kaip balsuoti.
Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

2 Komentarai

  • Tai va kur plaunami pinigai.Iš kur tokios sumos.Sąmatos darbams imamos iš lubų ir niekas jų nekontroliuoja,žmonės kvailinami.Tokios sumos mokėt,žmones tiesiog paverčia ubagais

  • Taip pat elgiasi dauguma namų valdų. Vilkina po 3-4 metus projektą ir priskaičiuoja milijonines sumas. Viena iš tokių yra UAB „Laukininkų valdos”. Renovacijos metu padarė daug pažeidimų, rangovas broko ir klaidų taisyti nebėra kam. Visa tai paliko namui, Laukininku g 5. Gyventojai nebežino kur kreiptis kad butu viskas sutvarkyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių