A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra

Visame rajone įrengiami autobusų laukimo paviljonai.

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas, turime atsižvelgti į tai, kur daugiausia gyventojų, intensyviausi keliai. Todėl šių metų Savivaldybės biudžete vienos greičiausių augančių seniūnijų – Sendvario infrastruktūrai, be kasmet skiriamų lėšų, papildomai buvo skirta 1,2 milijonai eurų. Atrodo, pinigų suma tikrai nemaža, tačiau šią seniūniją sudaro per dvi dešimtys gyvenviečių ir visose reikia asfalto, pėsčiųjų tako ar apšvietimo. Šios lėšos leido išjudinti ne vieną gyventojų lauktą projektą.

Naujas asfaltas šiemet paklotas Aitvarų g. Ginduliuose, Sud­mantų g. Sudmantuose, Baukštininkų g. Klemiškės II kaime, dalyje Agilos g. Trušeliuose. Asfalto bei pėsčiųjų ir dviračio tako sulaukė ir Lenkviečių gatvė.

Dar šiemet ruošiamasi baigti asfaltavimo darbus Aušros g. ir Žiedo g. Sudmantuose, Kalnelio g. Ginduliuose, likusioje Agilos g. dalyje Trušeliuose bei dalyje Pašto g. Jakuose.

Visuomet gyventojus skatinu dalyvauti programoje, kurioje, 50 proc. prisidedant gyventojams ir 50 proc. Savivaldybei, kelius galime sutvarkyti greičiau. Taip per šiuos metus Sendvario seniūnijoje buvo išasfaltuotos Urbikių g. Radailiuose ir Austėjos gatvė Budrikuose.

Nemažai lėšų skirta ir apšvietimui, kuris ypač svarbus, siekiant užtikrinti saugumą keliuose. Įrengtas apšvietimas Baukštininkų g. Klemiškės II kaime, planuojama, kad artimiausiu metu apšvietimo įrengimo darbai bus pradėti ir Žiobrių g. Žemgrindžiuose bei Liepų g. Ginduliuose. Parengtas elektros tinklų iškėlimo projektas Putinų g. Purmaliuose.

Finišo tiesiojoje ir apšvietimo Naujojoje g. Purmaliuose įrengimas. Sutartį su rangovais planuojama pasirašyti jau gruodžio mėnesį.

Gyventojų saugumui užtikrinti Sendvario seniūnijoje įrengti 53 kelio ženklai. Taip pat šiuo metu jau montuojama 12 autobusų stotelių paviljonų. Apskritai visame rajone iki metų galo bus įrengta 20 autobusų laukimo paviljonų, t. y. bus uždengtos jau esamos stotelės. Palyginimui – per pastaruosius metus nebuvo įrengtas nė vienas paviljonas.

Šiemet kai ko nespėjome, tačiau planuojame darbus užbaigti kitąmet. Jau pasirašytos rangos sutartys dėl šaligatvio Liepų g. Ginduliuose klojimo, bus asfaltuojama Mėtų gatvė ir pabaigtas Pašto g. Jakuose asfaltavimas. Pašto gatvėje taip pat bus įrengiama ir paviršinio lietaus vandens surinkimo sistema. Lietaus nuotekų tinklų sulauks ir Liepų g. bei Toplaukio g. Ginduliuose. Kitąmet bus apšviesta Šilelių g. Klipščiuose, Jurgaičių g. Mazūriškėse.

Gaila, kad ne visuomet darbai vyksta sklandžiai. Savivaldybei priklausančiuose keliuose galime planuoti ir įgyvendinti darbus, tačiau susiduriame su iššūkiais: ne visada įsipareigojimus vykdančiais rangovais, kartais užtrunkame su projektų įgyvendinimu, nes tenka atlikti ilgas žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras.

Kitos problemos – Kelių direkcijai priklausantys keliai. Tai nėra mūsų turtas, o svetimame turte mes šeimininkauti negalime. Bet tai nereiškia, kad nedarome žingsnių – vyksta derybos, kurios taip pat ilgai užtrunka.

Nuolat bendrauju su Kelių direkcija tiek tiesiogiai, tiek nuotoliniu būdu, kartu dėliojame argumentus, ieškome būdų, kaip kuo greičiau sutvarkyti regioninius kelius, siekiame, kad didelio intensyvumo seniūnijų keliai taptų prioritetiniai. Šiuo metu esame pasirašę 8 sutartis, kurios leis pagerinti infrastruktūrą visame rajone. Sendvario seniūnijoje pasirašyta sutartis dėl kapitalinio kelio ruožo, į kurį patenka Rasytės ir Šimkų gatvės, Klaipėda–Radailiai–Kretinga remonto. Iki 2023-iųjų čia bus įrengti takai, autobusų sustojimo aikštelės, apšvietimas. Bus atnaujinta visa infrastruktūra nuo Slengių žiedo iki Radailių. Tai yra didžiulis projektas, kurio nebūtų galima įgyvendinti, jei Savivaldybė prie to neprisidėtų savo lėšomis, ir nuolat nemintų Kelių direkcijos slenksčių.

Taip pat derybų dėka patekome ir į keleivių laukimo paviljonų įrengimo prioritetinę eilę – kitąmet rajone turėtų atsirasti dar 14 autobusų laukimo paviljonų prie valstybinės reikšmės kelių.

Iš tiesų visame rajone – pats darbymetis. Tvarkomos pagrindinės gatvės Gargžduose, Priekulėje. Kitų seniūnijų infrastruktūrai buvo skirta papildomai 400 tūkst. eurų, tad jose klojami šaligatviai, asfaltuojamos gatvės. Džiugina ir baigti darbai H. Šojaus g. Dovilų seniūnijoje, kur paklota 2,2 km asfalto.

Žinoma, daug ką norėtųsi įgyvendinti greičiau, norėtųsi, kad procedūros būtų paprastesnės ir susidurtume su mažiau biurokratijos. Visi matome, kad infrastruktūra tiesiog nespėja kartu su gyvenamųjų kvartalų plėtra. Tačiau tam ir dirbame, kad vystytumėme gyventojams taip reikalingą infrastruktūrą. Ji neatsiras per metus ar dvejus. Tačiau, kryptingai dirbant, bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis, gyventojais, stengiantis užtikrinti, kad darbai vyktų maksimaliai greitai, po kelerių metų matysime akivaizdžius šiandienio planavimo ir darbų rezultatus.

Taip pat suprantu, kad išvystytos infrastruktūros gyventojams norisi iškart, tačiau tokie projektai užtrunka ir kartais sukelia tam tikrų trukdžių eismui, gali kelti triukšmą ar panašiai. Todėl kviečiu gyventojus būti truputį kantresnius – laikinus nepatogumus greit pamiršime, o sutvarkyta, saugia infrastruktūra džiaugsimės ilgai.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių