Abiturientų šimtukininkų sėkmės receptas – nuoseklus darbas

Agnės ADOMAITĖS nuotr.: Aštuoni Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientai įteikiant brandos atestatus buvo paskatinti Klaipėdos rajono savivaldybės premijomis, kurias įteikė ir jautrią sveikinimo kalbą pasakė vicemeras Vytautas Butkus, beje, pats prieš daugiau nei dešimtmetį buvęs „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių prezidentas.

Aštuoni Klaipėdos rajono abiturientai gali didžiuotis savo pasiekimais – šimtukais iš valstybinių egzaminų. Visi jie – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleiviai. „Banga“ domėjosi, kaip jaunuoliams sekėsi pasiruošti egzaminams bei kokie nauji gyvenimo skrydžiai laukia rudenį.


Tikėjosi aukšto rezultato
Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą aukščiausiais balais išlaikė abiturientės Gustė Alsytė ir Samanta Simutytė. G. Alsytė dalijosi, jog tikėjosi aukšto rezultato, nes lietuvių kalbos ir literatūros pamokos – mėgstamiausios. „O tada, kai pamačiau, jog gavau triženklį balą, emocijos liejosi per kraštus, buvo net ir džiaugsmo ašarų, – teigė moksleivė. – Gautas šimtukas yra ne vienerių metų darbo rezultatas. Visą laiką, ypač dvyliktoje klasėje, nuosekliai dirbau, kruopščiai viską pasižymėdavau sąsiuvinyje, darydavau namų darbus. Džiaugiuosi, jog ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje pavyko sutikti tiek daug puikių mokytojų, kurie padėjo likviduoti spragas ir tobulėti visapusiškai.“
Dvyliktokei S. Simutytei apie galimybę gauti šimtuką prasitarė mokytoja, tačiau tai atrodė neįtikėtina. Gavusi aukščiausią įvertinimą abiturientė džiaugsmu dalijosi su šeima ir lietuvių kalbos mokytoja. „Daug reikėjo pasiruošimo, bet tai buvo malonus procesas, tad ir didelio krūvio nejaučiau. Didelę to dalį lėmė mano lietuvių kalbos mokytoja Rasa Rusteikienė, kuri sugebėjo praskaidrinti pamokas, ieškodama vis naujų kelių prie mūsų prieiti ir sudominti. Tad ir už šimtuką pirmiausia esu dėkinga jai“, – akcentavo S. Simutytė.
Iš fizikos egzamino šimtuką pelnęs „Vaivorykštės“ moksleivis Žilvinas Duotas „Bangai“ teigė, jog pasijautė užtikrintas dėl aukščiausio įvertinimo pasitikrinus preliminarius egzamino įvertinimus. Abiturientas atskleidė, kad sistemingas pasiruošimas egzaminams prasidėjo dar 11 klasėje. „Pradėjau lankyti „Digiklasę“, o būtent joje papildomos pamokos ypač padėjo gauti šimtuką. Darbo bendrai daug, bet nebuvo intensyvu, nes per du metus galima labai sėkmingai pasiruošti egzaminui“, – mokymosi procesą apibūdino Ž. Duotas.
Iš anglų kalbos egzamino aukščiausią įvertinimą gavęs Justas Vanagas tokio rezultato ir tikėjosi, tačiau vis tiek nustebo, o pasiruošimui skyrė daug laiko: „Skaičiau anglų literatūrą, norėdamas lavinti tarimą. Rašiau daug esė ir laiškų, kad tobulinčiau rašymo įgūdžius.“


Šimtukas nustebino
Jei vieni abiturientai buvo užtikrinti aukštu egzamino balu, kitiems tai buvo didelė nuostaba. Gargždų „Vaivorykštės“ abiturientė Gabija Lūžaitė, iš anglų kalbos egzamino gavusi aukščiausią 100 balų įvertinimą, tokio rezultato nesitikėjo. „Prieš patį egzaminą daug nesiruošiau, tačiau visus metus gana nuosekliai mokiausi. Taip pat šimtuką gavau iš dalyko, kuris visada man sekėsi gerai, todėl teko pakartoti tik pagrindines taisyk­les“, – pripažino moksleivė.
G. Lūžaitei antrino ir Ieva Jackevičiūtė, taip pat iš anglų kalbos egzamino gavusi šimtuką: „Mintis, kad galiu gauti šimtuką, atsirado tik savo atsakymus palyginus su preliminariais. Sužinojusi, kad gavau šimtuką labai apsidžiaugiau, nekantravau šia žinia pasidalinti su artimaisiais. Į pasiruošimą anglų kalbos egzaminui daug papildomų pastangų neįdėjau. Manau, kad aukščiausią egzamino rezultatą lėmė angliškų serialų ir filmų žiūrėjimas.“
Tokio aukšto įvertinimo nesitikėjo ir dvyliktokė Sigita Sadauskaitė. Moksleivė atskleidė, jog gautas anglų kalbos egzamino rezultatas privertė jaustis it sapne. „Galva net apsvaigo nuo džiaugsmo. Man nereikėjo daug ruoštis, kadangi nesiekiau šimtuko. Aš daugiausiai kartojausi reikalingas frazes anglų kalbos kalbėjimo daliai bei laiško ir esė struktūras. Po to liko tik tikėtis, kad geros temos pasitaikys“, – procesu dalijosi S. Sadauskaitė.


Neatidėliodavo paskutinei minutei
Paklausti, kaip mokėsi ir ruošėsi egzaminams, abiturientai atviravo, jog turi įvairių informacijos įsisavinimo būdų. Vilniaus universitete planuojanti studijuoti I. Jackevičiūtė dalijosi, jog labiausiai mokytis patinka fone grojant muzikai, taip pat pamokose pateikiamos informacijos konspektavimas. Teisės ir kriminalistikos studijas Mykolo Romerio universitete pasirinkusi G. Alsytė akcentavo, kad svarbiausia – nuoseklumas ir laiko planavimas: „Niekada neatidėliodavau darbų paskutinei akimirkai, juos pasiskirstydavau ir visada spėdavau viską atlikti. Egzaminams ruošiausi taip pat sistemingai, stengiausi kasdien bent po truputį kartotis, skaityti, žiūrėti užrašus. Svarbu nesiekti aprėpti kuo daugiau informacijos vienu kartu, geriau mokytis dažniau, bet po truputį.“
Su menu ateitį siejanti S. Sadauskaitė pasidalijo, kad televizijos laidų žiūrėjimas ta kalba, kurią norima mokytis padeda sužinoti naujų žodžių ir frazių. Štai statybos inžinerijos studijas pasirinkęs J. Vanagas patarė, jog būtina pailsėti ir rūpintis savimi, taip pat suprasti, kaip naują informaciją pritaikyti praktiškai.
S. Simutytė rudenį praleis Vilniaus universiteto medicinos fakultete. Abiturientė teigė, kad svarbu nuosekliai mokytis ir nesistengti visos informacijos išmokti per naktį. „Kad ir kaip gaila, tai neužgoš per visus metus iškilusių spragų. Siūlau susirasti tokį būdą mokytis, kuris jums būtų efektyviausias. Mano atveju, tai buvo domėjimasis literatūra, bet esu tikra, jog tai įmanoma pritaikyti visose srityse“, – patirtimi dalijosi būsima pirmakursė.
Savo sėkmės receptu, lėmusiu aukščiausią egzamino įvertinimą dalijosi ir būsimas cheminės technologijos ir inžinerijos studentas Ž. Duotas. Jis pasakojo, jog „Digiklasė“ yra puiki pagalbinė priemonė žinioms užtvirtinti, sužinoti naujų įdomių dalykų: „Būtina individualiai analizuoti konspektus ir spręsti užduotis, ypač atkreipti dėmesį, kur dažniausiai daromos klaidos.“
G. Lūžaitė akcentavo, kad svarbu nesimokyti per daug, jog informacija nesusimaišytų, mokytis nuosekliai ir ne paskutinę minutę.

„Šimtukininkų“ patarimai būsimiems abiturientams:
Ieva Jackevičiūtė: „Patarčiau nesijaudinti dėl egzaminų, rūpintis savimi, nesijaudinti dėl studijų krypties pasirinkimo.“
Gustė Alsytė: „Abiturientams galėčiau patarti mokytis nuosekliai jau nuo pirmosios mokslo metų dienos, reikia išnaudoti kiekvieną akimirką, nes laikas dvyliktoje klasėje bėga itin greitai. Be to, nebijokite suklysti, bet dar svarbiau gebėkite iš tų klaidų pasimokyti. Ir žinoma, nepamirškite pasimėgauti tais paskutiniaisiais mokslo metais mokykloje, nes jie bus patys įsimintiniausi.“
Sigita Sadauskaitė: „Patarčiau nebijoti. Nesijaudink, jei dar neturi visko išsiaiškinęs. Prižadu, kad tu nesi vienas šitame sunkiame etape. Patariu dar neskubėti. Taip, labai svarbu pagalvoti apie ateitį, tačiau nesistenk viską vienu metu sau prisiimti. Yra tik šiandiena ir diena po to. Žingsnis po žingsnio ir būsi ten, kur turi būti.“
Justas Vanagas: „12 klasė taip pat yra puiki proga patyrinėti įvairias sritis ir išbandyti savo interesus. Dalyvaukit projektuose, kurie jus domina, ir leiskite sau išmėginti naujus dalykus. Taip galite atrasti, kas jums patinka ir kuo norite užsiimti ateityje.“
Samanta Simutytė: „Svarbiausia yra nepanikuoti ir susitvarkyti su savo stresu, nes galiausiai viskas išeina į naudą. Gali atrodyti, jog yra sunku, tačiau visa, kas nutinka, tikrai nėra pasaulio pabaiga, tai tik kažko naujo pradžia.“
Žilvinas Duotas: „Neapsikrauti galvos mąstant apie ateinančius egzaminus. Eiti 12 klasę žingsnis po žingsnio tai yra, atsiskaitymas po atsiskaitymo.“
Gabija Lūžaitė: „Dabartiniams abiturientams linkiu per daug neskubėti, gerai apgalvoti priimamus sprendimus.“


Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių