Abiturientus subūrė Paskutinis skambutis

Prie senojo Gargždų parko tarsi atsisveikindama su gimtuoju miestu, švenčiančiu 761-ąjį gimtadienį, susibūrė nusifotografuoti „Vaivorykštės“ dvyliktokų klasė, vadovaujama auklėtojos Ilmos Agajan.263 Klaipėdos rajono abiturientams šią savaitę nuskambėjo Paskutinis skambutis. Tai proga ne tik atsisveikinti su mokyklos suolu, bet ir trumpam susiburti su bendraamžiais, pašėlti, atitrūkti nuo mokslų, juk prieš akis – dar ne vienas valstybinis brandos egzaminas. Artimiausias jau birželio 2 d. – lietuvių kalbos ir literatūros.

Daugiausia iš „Vaivorykštės“

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, iš minėtų 263 rajono abiturientų net 181 yra iš „Vaivorykštės“ gimnazijos, po 35 iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijų ir 12 iš Endriejavo vidurinės mokyklos.

A. Petravičius, paklaustas, kokia yra Paskutinio skambučio reikšmė, užsiminė, kad jokiame teisės akte, pradedant Švietimo įstatymu ir baigiant ugdymo planais, ši šventė nėra numatyta. „Dažniausiai per ją linkima sėkmingų egzaminų, tačiau dabar, pavyzdžiui, anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas jau buvo. Tad prasmės lyg ir nebelieka. Kita vertus, Paskutinis skambutis turi ilgametes tradicijas, tad nemanau, kad jo kada nors bus atsisakyta“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius.

Padovanojo klounų pasirodymą

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė sakė, kad ketvirtadienį Paskutinio skambučio šventėje abiturientus aplink gimnaziją apvedė jų auklėtojai. Anksčiau tai darydavo pirmokai, tačiau po švietimo įstaigų reorganizacijos gimnazijoje nebėra komplektuojamos pirmosios klasės. Lauke abiturientų ir kitų susirinkusiųjų laukė tėvų paruošta staigmena – kluonų pasirodymas.

„Vaivorykštės“ abiturientų klasės auklėtojas Vidas Vaitkus „Bangai“ pasakojo, jog paskutinėje pamokoje įžvelgė gimnazistų akyse nostalgiją ir liūdesį. „Buvo proga kartu susirinkti į klasę, pažvelgti vienam į kitą ir pasakyti kažką gražaus. Užplūdo daug nuostabių prisiminimų“, – įspūdžiais dalijosi V. Vaitkus. Anot jo, nuo Paskutinio skambučio šventės prasideda savarankiškas auklėtinių gyvenimas, klasės draugų keliai išsiskirs, susitikti bus vis sunkiau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių