Agluonėnuose – spindinčio kalėdinio sodo pasaka

Jau aštuntus metus iš eilės Agluonėnų bendruomenė įžiebė pasakišką sodą. Šiemet įvairiaspalvėmis lemputėmis sužibo rekordinis skaičius obelų. Net 31! Muzikine sekmadienį vykusios šventės programa pasirūpino Priekulės kultūros centro Agluonėnų skyrius.

Agluonėnų bendruomenės valdybos pirmininkė Alina Žilienė „Bangai“ pasakojo, kad įžiebimo šventės vakaras buvo pasakiškas, prisodrintas jaukumo, šviesos, draugiškumo. Bendruomenės nariai siūlė arbatos iš praeitį menančių virdulių, karšto vyno, vietoje virė burnoje tiesiog tirpstantį šiupinį. Visi mokėjo, kiek galėjo. Surinktos lėšos bus skirtos vaikų šventei.

Žmonės ruošėsi jomarkui, prekiavo ir sausainiais, ir kalėdiniais nameliais, ir plaukų papuošalais. Veikė karuselė, skirta vaikams. „Mūsų siekis buvo parodyti dėmesį įvairaus amžiaus grupių žmonėms, be to, sodas skirtas ne tik agluonėniškiams, todėl labai džiaugiamės, kad atvažiuoja aplinkinių gyvenviečių gyventojai. Juokiamės, kad žiemą Agluonėnuose nereikia net greitį ribojančių kalnelių, nes važiuojantieji pro šalį maksimaliai sulėtina greitį, kad spėtų pasigrožėti mūsųs sukurtu sodu. Net autobusai sustoja. Šiemet pasiekėme rekordą, papuošėme net 31 obelį, anksčiau būdavo 28. Savaitgaliais planuojame leisti muziką, kad būtų dar jaukiau“, – dėstė pašnekovė. Anot A. Žilienės, kuriant spindintį Agluonėnų kalėdinį sodą ypatingai juntamas bendruomeniškumo jausmas: „Šiuo laikotarpiu pamirštame visas bėdas, rūpesčius ir susitelkiame, būname kaip niekad vieningi. Spindintis sodas išsklaido nerimą, rūpesčius.“

Projektui įgyvendinti gauta apie 4 000 Eur parama. Bendruomenės pirmininkės duomenimis, tai Socialinės apsaugos ir darbo minsiterijos lėšos, skiriamos per Savivaldybę. Agluonėniškiai šias lėšas panaudojo palapinei, stalui, muzikinei programai, įgarsinimui, apšvietimui ir kt.

Agnė ADOMAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių