AKTUALI INFORMACIJA DĖL PROJEKTO „330 KV LINIJOS DARBĖNAI–BITĖNAI STATYBA“ ANTROJO ETAPO DARBŲ

Nuo praėjusių metų vasaros Vakarų Lietuvoje startavęs valstybinės reikšmės projektas „330 kV linijos Darbėnai–Bitėnai statyba“ sėkmingai vykdomas ir netrukus prasidės jo antrojo etapo darbai.

Bendrai šiuo projektu suplanuota beveik 140 kilometrų ilgio 330 kilovoltų (kV) linija Darbėnai–Bitėnai pradėta tiesti būsimoje Darbėnų skirstykloje Kretingos rajone ir tęsis iki Bitėnų pastotės Pagėgių savivaldybėje. Numatyta, kad ši linija bus suformuota dviem etapais. Pirmojo etapo rekonstrukcijos darbai truko nuo praėjusių metų vasaros pabaigos iki šių metų balandžio mėnesio. Projektas vyko atkarpoje nuo Darbėnų pastotės iki Kretingos ir Klaipėdos rajonų ribos. Čia esama 330 kV linija rekonstruota keičiant atramas ir liniją keičiant iš viengrandės į dvigrandę, taip didinant perdavimo tinklo pralaidumą ir patikimumą. Patys darbai vyko esamos linijos apsaugos zonos ribose.

Antrajame etape numatyta pastatyti maždaug 12 kilometrų ilgio nauja linijos atkarpa, aplenkiant Gargždų miestą ties Klaipėdos pastote. Darbus pradėjus šių metų balandžio mėnesį, įsipareigojimus planuojama įvykdyti per metus – iki 2024 m. pirmojo ketvirčio pabaigos. Šioje projekto dalyje bus plečiama dabartinė ir formuojama nauja apsaugos zona. Taip pat antrajame etape bus rekonstruojama maždaug 80 kilometrų linijos Klaipėda–Šyša–Bitėnai atkarpa nuo naujai pastatytos linijos iki Bitėnų transformatorių pastotės. Pastarieji darbai bus vykdomi nuo 2024 m. pradžios ir truks vienerius metus.

Daugiau apie projektą „330 kV linijos Darbėnai–Bitėnai statyba“

Tai vienas iš ypatingos valstybinės svarbos projektų, skirtų Baltijos šalių pasiruošimui sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais. Juo siekiama sustiprinti Vakarų Lietuvos elektros perdavimo tinklą ir užtikrinti patikimą jo veiklą, nutiesiant dvigrandę 330 kV elektros perdavimo liniją, kuri yra svarbi sklandžiam sinchroniniam Lietuvos elektros sistemos darbui su kontinentinės Europos elektros tinklais.

Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia IPS / UPS sistemoje, kurioje elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Prisijungimas prie kontinentinės Europos tinklų ir veikimas sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis kontinentinės Europos valstybėmis bus užtikrintas ne vėliau nei 2025 metais.

Kilus klausimams ar prireikus išsamesnės informacijos apie projekto eigą, kviečiame kreiptis į AB „Kauno tiltai“ atstovę Jurgitą Jakštienę tel. +370 612 29958, el. p. jurgita.jakstiene@kaunotiltai.lt.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių