Alpakos jauniklei vardą išrinko lankytojai

G. Tarvydavičienė bandos pirmagime rūpinosi kaip kūdikiu, o šis jau kitą dieną lakstė su vaikais. Šiemet tikisi suformuoti 20 alpakų bandą.

Gintarė ir Tomas Tarvydavičiai, praėjusią vasarą Kojelių kaime Agluonėnų seniūnijoje įkūrę „Čiobrelių rojų“ ir įsigiję pirmąsias alpakas, šiemet ne tik padidino bandą, bet ir iki sezono pradžios spėjo prie savo sodybos pagerinti infrastruktūrą. Lankytojų patogumui – krautuvėlė, gražiai įrengta erdvė su žaidimų įrenginiais, pikniko stalais. Savaitgaliais čia smagių akimirkų patiria su jaukiais gyvūnais bendraujantys suaugusieji ir vaikai.


Vaikštanti svajonė
Užsukę į „Čiobrelių rojų“ krautuvėlę lankytojai gali įsigyti žaislinių alpakų, kurias su įkvėpimu mezga Gintarės mama, arba pasiūtų kaimo siuvėjos. Dar yra alpakų vilnos natūralios spalvos pirštinių, kojinių ir kojinyčių, kurias megzti suburtos visos nagingos giminės moterys. Nusipirkus kavos ar arbatos galima prisėsti lauke prie stalo, mėgautis miško ramybe ir iš tolo stebėti ganykloje žolelę begraibstančias ar su lankytojais bendraujančias alpakas. Beje, iš „Čiobrelių rojaus“ galima parsivežti kerelį čiobrelių, juos auginti ir kasdien turėti kvapnios arbatos. „Mes sukaupėme jų kolekciją – turime 8 rūšių čiobrelių“, – sakė G. Tarvydavičienė.
Šiais metais ūkininkų Tarvydavičių banda padidėjo trimis egzotiškais gyvūnais. Ją papuošė retos – pilkos spalvos Leila, iš kitų alpakų išsiskirianti elgsena, stovėsena, ji grakšti, pasitempusi. Pasak Gintarės, atvykusi ši jau kitą dieną tapo bandos vedle, visgi ankstesnei vadei pavyko atsikovoti pozicijas.
Į ūkį atkeliavo dar viena tamsiai rudos spalvos Kuku. Alpakų kailio spalvų įvairovės siekiantys Tarvydavičiai patenkinti, kad jau turi 7 iš gamtoje vyraujančių 28: baltą, šokoladinę, šviesiai ir tamsiai rudas, pilką bei kitas. Kiek kainuoja patelė? „Šiemet alpakų kainos labai išaugusios – anksčiau galėjai nusipirkti už pusantro tūkstančio eurų, o šiemet be dviejų tūkstančių negausi“, – sakė „Čiobrelių rojaus“ šeimininkė. Savo augintines ji vadina vaikštančiomis svajonėmis.

Alpakos turi terapinio poveikio, todėl traukia žmones.

Perlos krikštynos
„Čiobrelių rojuje“ – pirmoji pirmagimė: Viltės jauniklė į pasaulį atėjo šeštadienį prieš Velykas. „Tą dieną pradėjome pavasario sezoną – sulaukėme lankytojų, ir jų akivaizdoje per pusvalandį gimė mažylė, – šypsojosi Gintarė. – Netrukus feisbuko paskyroje lankytojams pasiūlius, ji buvo pavadinta Perla.“
Gintarei pirmą kartą teko būti alpakos pribuvėja – ūkininkė neslėpė, jog tai buvo išbandymas. Šie kalnų gyvūnai gimdo nuo 7 val. iki 15 val., kad saulė spėtų mažylius nudžiovinti. Alpakos neturi tokio liežuvio, kuriuo nulaižytų, išdžiovintų jų kailį – naktį mažyliai sušaltų. „Perla atėjo į šį pasaulį žvarboką vėjuotą dieną. Nusinešiau į tvartuką, išdžiovinau džiovintuvu kailį ir aprengiau „paltuku“. Kitą dieną ji lakstė kartu mažaisiais lankytojais“, – atskleidė pašnekovė.
Taigi dabar bandoje – 14 alpakų, o sėkmės atveju dar turėtų padidėti 6 alpakytėmis. Dabar mažiausiai eina pirmas mėnuo, o vyriausiajai Voverei, kurios gimtinė – Čilė, jau 10 metų.
Alpakos kergiamos tik sulaukusios dvejų metų, po 11,5 mėnesio atsiveda mažylį, ir kasmet – tik po vieną. Šiemet ūkininkai tikisi, kad bandoje jau bus 20 alpakų. Jie pasiruošę parengti jaunojo ūkininko projektą, kad gautų paramą plėsti bandą. Šiai padidėjus reikalingas ir naujas tvartas, kurį numatę šiemet pastatyti. Alpakos nereik­lios – užtenka skurdžios žolės ir šieno, tačiau į ūkį tenka daug investuoti ir daug dirbti. Bet dėl to G. Tarvydavičienės meilė svajonių augintiniams neblėsta. „Kaip gali nemylėti tokių gražuolių“, – šypsojosi pašnekovė.
„Čiobrelių rojuje“ šeimynos laukiamos savaitgaliais, jos užsiregistruoja iš anksto. Šiokiadieniais vyksta edukacijos, į kurias atvyksta gausesni būriai žmonių. Įėjimas lankytojui – 7 eurai, vaikui iki 2 metų – nemokamai.

Virginija LAPIENĖ
Autorės ir asmeninio
archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių