Alternatyva

HUMORESKA

Dabar populiaru kalbant įterpti naujų žodžių. Vasiliauskai nusprendė neatsilikti nuo mados ir iš Petrauskų pasiskolinę tarptautinių žodžių žodyną kibo į mokslus. Vasiliauskienė išmoko vienus žodžius, Vasiliauskui atmintin įstrigo kiti, tad visumoje jų bendravimas kardinaliai pasikeitė.

Sukrito abu vakare į fotelius, Vasiliauskas paklausė, ar yra kvorumas. Vasiliauskienei patvirtinus, įjungė televizorių. Filmas buvo apie badą. Jeigu ten būtų badavę Petrauskai, tai bala nematė, bet čia iš alkio kaip lapai krito indėnai. Tikroviškos filmo scenos varė į jaudulį. Vasiliauskienė pradėjo ašaroti, o Vasiliauskas užsimanė pavalgyti. Didžiajam Buivolui išleidus paskutinį atodūsį nusiminęs Vasiliauskas pareiškė, kad jam skrandis nebelaiko ir nukiūtino virtuvėn. Iš ten netrukus pasigirdo:

– Klausyk, motin, ir pas mus ne ką geresnė situacija, ar žinai, kad duonos nebeturime?

– Maža bėda, ieškok alternatyvos.

Vasiliauskas ieškotų, bet nežino, kas ta alternatyva, o prisipažinti nenori. Luktelėjęs vėl šaukia:

– Nerandu, kur tu ją užkišai.

Nuo televizoriaus atitraukta Vasiliauskienė atlekia, paskubomis atidaro duoninę, ištraukia pienišką batoną – še ir nuskuba atgalios. Vasiliauskui dabar jau aišku, kad alternatyva – tai pieniškas batonas. Batoną reikėtų pertepti sviestu, bet ir to šaldytuve nėra. Į tokią žinią Vasiliauskienė reaguoja įprastai – „ieškok alternatyvos“. Vasiliauskas nesupranta, kodėl turėtų ieškoti antro batono, tad vėl trimituoja, kad neranda. Įpykusi Vasiliauskienė atidaro šaldytuvą ir su jėga deda ant stalo margarino gabalą: „Štai tau alternatyva, ar tiek jau apžlibai?“ Vasiliauskas iš dviejų alternatyvų padaro keletą sumuštinių ir atsineša svetainėn. Paėmęs vieną ragauja ir raukosi.

– Bene neskanu? – klausia Vasiliauskienė.

„Kažkokia nesąmonė“, – galėtų atsakyti Vasiliauskas, bet jis tam žino naują tarptautinį apibūdinimą:

– Tikrų tikriausias nonsensas.

Vasiliauskienė neišsiduoda, jog pirmą kartą girdi tokį žodį, bet dabar ji jau žinos, kad batonas su margarinu yra nonsensas…

Pasikvietę Petrauskus į svečius demonstravo, kokį lygį yra pasiekę. Vasiliauskienė paskelbė, kad prasideda forumas, Vasiliauskas pasitikslino, ar yra kvorumas. Nustebę Petrauskai tik ausimis karpė. Vakaro topas buvo, kai atėjo arbatos valandėlė. Paklausus svečių, ko jie pageidautų, tie kukliai atsako, kad tiks viskas.

– O gal norėtumėte paragauti nonsensų? – pasiūlo Vasiliauskienė.

Petrauskai susižvalgo tarpusavyje – neškite.

Kol Vasiliauskienė virtuvėje pjausto batoną, Petrauskienė tyliai klausia Vasiliausko:

– Iš ko gaminamos tos nesąmonės, atsiprašau, nonsensai?

– Labai paprastai – iš dviejų alternatyvų.

– Nonsensas iš dviejų alternatyvų? – bando įsivaizduoti Petrauskas. – Negirdėta.

– Tikrai keista, – pritaria Petrauskienė.

– Keista tada, – atlaidžiai šypsosi patenkintas Vasiliauskas, – kai nežinai, kas yra alternatyva.

Petrauskai dega iš gėdos.

Algimantas VAŠKYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių