Amatų centras ir bendruomenių namai plėsis

Klaipėdos rajono savivaldybėje tartasi dėl bendruomenių rėmimo programos vykdymo ir tolimesnių perspektyvų. Taip pat pristatyta pernai startavusi Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stip­rinimo programa. 2019 m. jau finansuota 40 NVO paraiškų, kurias pateikė 32 bendruomenės, 3 sporto klubai, 2 viešosios įstaigos ir 3 kitos nevyriausybinės organizacijos.

VVG „Pajūrio kraštas“ pirmininkė Raimonda Damulienė informavo, kad šiemet pasirašytos sutartys dėl ugdymo ir laisvalaikio centro Priekulėje, amatų ir laisvalaikio centro Drevernoje įkūrimo, Klaipėdos rajono amatų centro plėtros, Plikių ir Birbinčių bendruomenių namų įkūrimo bei Lankupių bendruomenės namų plėtros. Klaipėdos rajono savivaldybė prie šių projektų įgyvendinimo prisideda beveik 143 tūkst. eurų.

„Amatų centras statys priestatą – profesio­nalią virtuvę, kurioje keps duoną, bandeles, tradicinius krašto pyragus. Tai – geriausiai perkama edukacija, gautos pajamos bus naudojamos Amatų centro išlaikymui“, – sakė R. Damulienė.

Rugsėjo mėnesį ketinama kviesti teikti paraiškas pelno nesiekiančių organizacijų verslumo ir partnerystės skatinimo projektams įgyvendinti. Planuojama atrinkti ir finansavimą skirti trims projektams, kiekvienam iš jų numatant 150 tūkst. eurų paramą. Paraiškas galės teikti tik nevyriausybinės organizacijos, tačiau projektų partneriais gali tapti tiek Savivaldybė, tiek privatus verslas. Bus sukurtos 9 darbo vietos.

Pasitarimo metu atkreiptas dėmesys į tai, kad siekiant racionalesnio tikslinių lėšų paskirstymo ir bendradarbiavimo būtina peržiūrėti Bendruomeninių organizacijų ir Nevyriausybinių organizacijų tarybų sudėtis ir tikslus.

Parengta pagal rajono Savivaldybės pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių