Statydami gimnazijos priestatą išsaugos ir ąžuolą

Jau parengtas ir viešam svarstymui pateiktas Priekulės Ievos Simonaitytės mokyklos rekonstrukcijos projektas. Prie buvusio mokyklos stadiono ir aikštyno numatoma pastatyti naują vieno aukšto 785 kv. metrų mokyklos priestatą.

Mokyklos priestatas bus statomas prijungiant prie pagrindinio mokyklos korpuso per naujai formuojamą angą jo gale. Prijungimo vietoje bus suformuotas vestibiulis su įėjimu tiek iš senojo mokyklos korpuso, tiek iš lauko nuo stadiono pusės.

Patekimas į naująjį korpusą iš lauko numatytas tam, kad įrengtą beveik 280 kv. m dydžio aktų salę būtų galima naudoti ne tik mokyklos, bet ir Priekulės miesto bendruomenės poreikiams.

Taip pat priestato dalyje bus įrengtos keturios specializuotos klasės po 30 mokinių.

Vestibiulis džiugins išskirtinumu – nuo jo formuojamų klasių link bus į vidų „įlenkta“ erdvė, kuri „apkabins“ lauke augantį ąžuolą. Prie jo planuojama medinė terasa. Rekonstruojant mokyklą ąžuolą nuspręsta išsaugoti taip sukuriant patrauklią erdvę – mokyklos sąsają su gamta.

Naujo mokyklos priestato fasado apdailai numatyta panaudoti pluoštinio cemento rudo atspalvio plokštes, kurios derės su gamtos aplinka.

Prie naujo priestato numatyta tvarkyti ir 3810 sklypo dalį. Priestatui aptarnauti siūloma panaudoti įvažiavimą iš Žirgų gatvės. Nuo stadiono pusės, prie Priekulės vaikų darželio bus įrengtas įvažiavimas, aikštelė su automobilių stovėjimo vietomis ir pėsčiųjų taku nuo jos prie naujo mokyklos priestato.

Šiuo metu Priekulės Ievos Simonaitytės mokyklos pastato plotas yra 5017 kv. m. Pastačius priestatą jis išaugs iki 5803 kv. m.

Neplanuojama, kad įrengus naują korpusą Priekulės Ievos Simonaitytės mokykloje padaugėtų mokinių. Jų šiuo metu yra apie 800, mokytojų ir aptarnaujančio personalo – apie 100. Kaip nurodoma projekte, priestatas skirtas tam, kad galėtų gerinti mokyklos teikiamų paslaugų kokybę.

„Priekulės keleivio“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių