Jaunieji futbolo talentai kelia sparnus

VšĮ „Gargždų futbolas“ vienas iš svarbiausių prioritetų – ugdyti jaunimą, atskleisti talentus ir patiems perspektyviausiems padėti įsitvirtinti Europos futbolo rinkoje, kad gargždiškiai būtų konkurencingi profesionalūs žaidėjai.

Didžiulis laimėjimas, kad Gargždų „Bangos“ žaidėjas Benas Šatkus pasirašė sutartį su antroje Bundeslygoje rungtyniaujančiu Vokietijos klubu „1. FC Nürnberg“. „Tikimės, kad greitai į Vokietiją tobulinti futbolo meistriškumo įgūdžių išvyks ir dar vienas mūsų žaidėjas Natanas Žebrauskas. Žodinis susitarimas jau yra, o sausį turi atvykti agentas iš Vokietijos, ir bus pasirašyta sutartis“, – džiaugiasi VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas. Anot jo, agentai nuolat stebi šalių rinktinėse žaidžiančius futbolininkus. Tiek Benas, tiek Natanas atstovauja Lietuvos rinktinei atitinkamose amžiaus grupėse. Benui šiemet sukaks 17, Natanui – 16 m. Sutartį dėl profesionalaus žaidimo Europoje galima pasirašyti nuo 18 metų. Kai abu vaikinai sulauks pilnametystės ir jei jiems bus pasiūlyta tęsti karjerą minėtame Vokietijos klube ar kituose profesionaliuose klubuose, pagal Tarptautinės futbolo federacijos taisykles Gargždų „Bangai“ šie klubai turėtų išmokėti kompensacijas už futbolininkų išugdymą.

Futbolo aikštelės darželiuose?

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi Futbolo aikštelių prie švietimo įstaigų programą. 2016 m. šios programos vykdytoju yra paskirta VšĮ „Gargždų futbolas“. Jau įrengtos futbolo aikštelės Doviluose, Veiviržėnuose, Vėžaičiuose, prie Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos.

„Tikimės, kad ši programa bus tęsiama ir mažos aikštelės atsiras ir prie ikimokyklinio ugdymo įstaigų – darželių. Būtų įrengtos apie 200 kv. m aikštelės darželių teritorijose, taip atsirastų bent minimali sporto infrastruktūra patiems mažiausiems mūsų rajono gyventojams. VšĮ „Gargždų futbolas“ dangą dovanoja, o Klaipėdos rajono savivaldybė skiria lėšas aikštelių pagrindams paruošti“, – aiškino „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas.

Vizijose – sporto stovykla

Jei „Gargždų futbolo“ planams bus lemta išsipildyti, Gargždų pašonėje, Dovilų seniūnijoje, Kulių kaime, turėtų atsirasti futbolo, sporto stovykla. „Apleista teritorija priklauso Savivaldybei, jau suderinome, kad būtų galima ją išnaudoti stovyklos reikmėms. Atsirastų 5 futbolo aikštės, 4 pliažo tinklinio aikštės, 2 – krepšinio. Būtų apie 300 miegamų vietų.

„Su „Neoformos“ projektuotojais esame pasirašę sutartį, stovykla jau yra projektuojama. Kadangi tai bus vasaros stovykla, nereikės šildymo sistemos, viskas projektuojama kuo pigesnėmis medžiagomis, tad neturėtų kainuoti labai daug. Kai stovykla pradės veikti, pati turėtų išsilaikyti iš uždirbamų lėšų. Poreikis tokiam objektui tikrai juntamas, mat tokio sporto komplekso nėra sukurta visoje Lietuvoje. Tai būtų puikus traukos objektas, būtų sprendžiama jaunimo užimtumo problema vasaros metu“, – įsitikinęs R. Mikalauskas, „Gargždų futbolo“ direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių