Parengta Pietų Baltijos regiono jūrinei pramonei skirta kibernetinio saugumo strategija

Sklandžius pagrindinių transporto ir logistikos mazgų procesus užtikrinančių uostų ir laivybos saugumas įtemptų šiandienos geopolitinių įvykių fone tampa itin svarbus. Parengta Pietų Baltijos regiono jūrinei pramonei skirta kibernetinio saugumo strategija pasitarnaus ruošiant teisės aktus ir rekomendacijas, kurie padės užkirsti kelią galimoms išorinėms atakoms.

Į strategijos formavimą drauge su ekspertais iš Švedijos, Danijos, Norvegijos, Lenkijos aktyviai įsitraukė tarptautiniame projekte SECMAR dalyvaujantis Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP). Jo iniciatyva praėjusių metų rudenį Vilniuje buvo surengtos praktinės dirbtuvės, kurių metu kibernetinio saugumo profesionalai modeliavo įvairias situacijas identifikuodami galimai pažeidžiamiausias jūrinės pramonės sritis ir  siūlydami sprendimus, kurie padėtų užsitikrinti patikimą skydą nuo kibernetinių, o taip pat ir fizinių atakų. Šios dvi dienas trukusios sesijos metu pavyko sugeneruoti daug vertingų įžvalgų, panaudotų rengiant strategiją.

„Rizikas labai svarbu įvertinti, nes įvairūs jūrinės pramonės objektai dėl savo specifikos ir reikšmės gali tapti itin pavojingų atakų taikiniais. Techniniai trikdžiai, dėl kurių galimos kritinės žmonių ir infrastruktūros saugumui situacijos, pažeistos tiekimo grandinės – svarbu tam laiku užkardyti kelią“, – akcentavo KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Pagrindiniais parengtos strategijos naudotojais turėtų tapti jūrinio verslo organizacijų vadovai ir su kibernetinio saugumo sritimi susijusių sprendimų priėmėjai visame Pietų Baltijos regione. „Akivaizdu syra ne vien aiškios politikos kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimais poreikis, bet ir būtinybė aktyviai įsitraukti jūriniam verslui siekiant gilinti šio sektoriaus darbuotojų kompetencijas, stipriau edukuoti net ir nuo IT sferos nutolusį personalą tam, kad būtų išvengiama galimiems įsilaužėliams „patogių“ žmogiškųjų klaidų“, – sakė A. Sutnikas.

Su strategija galima susipažinti čia:

www.kmtp.lt

www.bluesciencepark.se/secmar-eng/

www.southbaltic.eu/-/secmar

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių