Antrame ture susirungs: B. Markauskas (LVŽS) ir J. Ruškys (LS)

Klaipėdos rajono gyventojai kovo 5-ąją, savivaldos rinkimuose, toli gražu nebuvo tarp aktyviausiųjų. Rinkimų sąraše išviso buvo 52 733.  Tačiau rajono rinkėjai vėl nenustebino aktyvumu.  2019 m. balsavusiųjų  buvo 39,98 proc., o 2023 – 41,34 proc.  Klaipėdos rajonas rinkimų pasyvumu  „aplenkė“  tik  5 šalies savivaldybes. Vyriausiosios rinkimų komisijos  duomenimis, savivaldos rinkimuose Lietuvoje dalyvavo 48,97 proc. rinkėjų.
„Kiekvienas rinkėjas yra labai svarbus. Didelį dėmesį skyrėme sklandžiam balsavimo procesui. Rinkimų diena buvo rami, gavome vieną, tačiau ne esminę rinkėjo pastabą. Jokių incidentų nebuvo”, – „Bangą“  informavo Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų apygardos pirmininkas Z. Bitinas. Jis apgailestavo, kad išankstinio balsavimo aktyvumas, kuris rajone buvo ypatingai ryškus ketvirtadienį, nepasikartojo sekmadienį, kovo 5-ąją.

Rinkimų į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą ir merus rezultatai: į antrą mero rinkimų turą patenka  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Klaipėdos rajono lyderis Bronius Markauskas su 48,99 proc. ir  Liberalų sąjūdžio Klaipėdos rajono skyriaus lyderis Justas Ruškys su 18,76 proc.

Negalutiniais duomenimis, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos mandatų skaičius: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 11; Liberalų sąjūdis – 6; Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) – 3; Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 3; Lietuvos socialdemokratų partija – 2;

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 2.

„Bangos“ inf.

Vitos VITAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių