Antrasis merų rinkimų turas jau vyksta

Iš anksto pakartotinis balsavimas savivaldos rinkimuose organizuojamas kovo 14–16 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro.

Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas „Bangą“ antradienį informavo, kad iki 13.30 val. balsavo 260 rinkėjų. Jis prognozavo, kad iki 20 val. balsuos maždaug 400 rinkėjų. „Gali būti apie 10 proc. daugiau nei pirmojo turo pirmąją išankstinio balsavimo dieną“, – reziumavo Z. Bitinas ir pridūrė, kad komisija dirba ramiai, jokių incidentų neįvyko.
Klaipėdos rajone išankstinis balsavimas mero rinkimų antrajame ture vyksta įprastu adresu: Klaipėdos g. 2, Gargždai, Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos salėje. Pagrindinė balsavimo diena savo rinkimų apylinkėse yra kovo 19-oji, sekmadienis. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba – 27 nariai – išrinkti jau pirmajame savivaldos rinkimų ture, tačiau dar neišrinktas meras. Tiesioginiuose mero rinkimuose pirmajame ture varžėsi 8 kandidatai.
Antrajame, pakartotiniame rinkimų ture, meras renkamas iš dviejų kandidatūrų, pirmajame ture gavusių daugiausia balsų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Bronius Markauskas pirmajame ture gavo 10 678 rinkėjų balsus (nuo balsavusiųjų – 48,99 proc.). Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Justas Ruškys – 4 090 rinkėjų balsų (nuo balsavusiųjų – 18,76).
Kovo 15–17 dienomis organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, o 17–18 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. Tie rinkėjai, kurie turi teisę balsuoti namuose, gali registruotis paskambinę numeriu 1855. Prieš I rinkimų turą balsuoti namuose užsiregistravusiems rinkėjams nieko papildomai daryti nebereikia.

Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro. Būtina turėti asmens dokumentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių