Apleisto objekto statybinės atliekos piktina Kunkių kaimą

Asociatyvi nuotr.

Į „Bangos“ redakciją kreipėsi Klaipėdos rajono Kretingalės seniūnijos Kunkių kaimo gyventojas teigdamas, kad apleistame vandens pramogų parke viena įmonė sandėliuoja statybines medžiagas, galimai, atliekas. Pasak vyro, teritorija nėra tinkamai aptverta, tad, pakilus vėjui, statybines medžiagas vėjas išnešioja, jų randama prie gyvenamųjų namų, pievose, tad jas nuolat renka gyventojai.


Įmonės direktoriui – bauda
Pasak Kunkių kaimo gyventojo, Kunkiuose įsikūrusios įmonės sandėliuojamos statybinės atliekos problema tapo prieš 3 metus. „Problema yra sena. Vėjui pakilus, visos šiukšlės skraido po apylinkes. Mes, gyventojai, jas nuolat renkame, metame į konteinerius. Teritorija nėra tinkamai aptverta, gali įeiti, kas nori. O vakarais renkasi įtartini asmenys. Laiko klausimas, kada užsidegs, tai kaip tiksinti bomba“, – pasakojo gyventojas.
Gyventojo teigimu, buvo keletą kartų kviestos tarnybos, mat vieną kartą teritorijoje kažkas buvo padegta, kitą kartą buvo įvykdyti du labai galingi sprogimai. Vyras problemą užregistravo ir Klaipėdos rajono savivaldybės problemų žemėlapyje, jame rašoma, kad patikrą atliks Viešosios tvarkos skyrius. Susisiekus su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialiste Gintare Plungiene paaiškėjo, kad pranešimas buvo gautas, šiuo metu atliekamas pakartotinas tyrimas. „Rugsėjo mėnesį pagal gautą skundą įmonės, kuriai priklauso teritorija, direktoriui buvo skirta administracinė nuobauda. Vadovas įsipareigojo sutvarkyti ir prižiūrėti teritoriją. Pakartotinis tyrimas nėra baigtas, administracinė teisėna pradėta“, – komentavo G. Plungienė. Ji informavo, kad už minėtą pažeidimą atsakomybė taikoma pagal Savivaldybės patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių nesilaikymą: galima gauti įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Jeigu pažeidimas padaromas pakartotinai, tai užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų. Dėl triukšmo ir sprogdinimų bei įtartinų asmenų lankymosi piliečiai, G. Plungienės teigimu, turėtų kreiptis Bendruoju pagalbos telefonu 112 bet kuriuo paros metu ir prašyti policijos pareigūnų pagalbos. Viešosios tvarkos skyrius darbo dienomis dirba nuo 8 iki 17 val., penktadieniais – nuo 8 iki 15.45 val. ir atlieka tyrimus pagal gautus pareiškimus ir skundus. „Gavus pranešimą dėl triukšmo ar sprogdinimų neturime galimybės nustatyti ir įvertinti įvykio aplinkybių, sulaikyti asmenų ar nustatyti jų tapatybes. Tai policijos kompetencija“, – teigė Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė.


Pradėtas aplinkosaugos tyrimas
Kretingalės seniūnija dėl minimos teritorijos buvo gavusi vieną skundą. „Savivaldybės žiniomis, prašymą patikrinti teritoriją gavo ir Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, kurie turi teisę surašyti administracinius nusižengimo protokolus ir duoti privalomus nurodymus sutvarkyti teritoriją jos savininkui. Tik tokiu atveju, jei teritorija neturi savininko ir nenustatomas teršėjas, nurodymas sutvarkyti aplinką yra siunčiamas Savivaldybei“, – informavo G. Plungienė.
Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyriaus atstovai patvirtino, kad taip pat atlieka tyrimą, tačiau detalesnės informacijos kol kas pateikti negalėjo. Atstovai taip pat informavo, kad gyventojai, susidūrę su panašia problema, gali kreiptis į Savivaldybę. „Primename, kad pastebėjus aplinkosauginį pažeidimą reikia pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat svarbu nufotografuoti ar nufilmuoti pažeidimą, t. y. asmenis, darančius pažeidimą, bei šią informaciją, nuotraukas ar vaizdo įrašą siųsti el. paštu info@aad.am.lt.  Kiekvienas gyventojas gali prisidėti prie aplinkos švarinimo, naudodamas departamento sukurtą interaktyvų įrankį – www.tvarkaulietuva.lt. Šioje platformoje galima greičiau ir tiksliau pranešti apie pastebėtas šiukšles gamtoje“, – dalijosi Aplinkos apsaugos departamento atstovai.
Gabrielė ČIUNKAITĖ

1 Komentaras

  • Žinome apie ką kalba. Prasidėjo padangų keitimo sezonas tai dar ir padangas pradėjo ten sandėliuoti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių