Aplinkosaugininkai tęsia paramą Ukrainai, jos saugomus parkus netrukus pasieks keturračiai

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas trečiadienį perdavė Ukrainos saugomų teritorijų atstovams 4 keturračius su priekabomis, skirtus Rivnės gamtiniam rezervatui ir Nobelio nacionaliniam parkui.

„Simboliška, kad išlydime paramą Ukrainai Gamtos rezervatų darbuotojų dienos išvakarėse. Palaikome kolegų pastangas apsaugoti Ukrainos aplinką, parkus ir kitas saugomas teritorijas ir nekantraujame, kada galėsime jas aplankyti kaip turistai. Tačiau šiandien kolegoms turime padėti, o ši Aplinkos apsaugos departamento parama yra tęstinio mūsų bendradarbiavimo pavyzdys“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Keturračiai su priekabomis iškeliavo iš departamento Panevėžio valdybos Utenos aplinkos apsaugos skyriaus. Į Rivnės gamtinį rezervatą ir Nobelio nacionalinį parką jie keliauja jau ne pirmą kartą, juos darbuotojai naudoja aplinkos priežiūros tikslais.

„Mūsų bendra pareiga – padėti Ukrainai, todėl ir toliau palaikysime ir remsime. Parama, kurią siunčiame, kartu daro ir mus stipresniais, bei padeda labiau įvertinti tai, ką turime, ir dėl ko turime dirbti kiekvieną dieną“, – sako Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas.

Prie transporto priemonių pervežimo nemokamai prisidėjo UAB „Bleiras Logistics“, kuri paramą padeda transportuoti ir kitiems Ukrainos paramos fondams. Ukrainos pasienį parama turėtų pasiekti ketvirtadienį, liepos 4 d.

Rivnės gamtinio rezervato ir Nobelio nacionalinio parko teritorija užima net 68 tūkst. ha.   darbuotojams kasdien tenka įveikti didelius atstumus prižiūrint saugomas gamtines vertybes, atliekant mokslinius tyrimus, rūpinantis pažeidimų prevencija. Taip pat karo metu labai svarbu stebėti, ar nekilo gaisrai, todėl tinkamas transportas gyvybiškai reikalingas.

Aplinkos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos 2022 m. Ukrainai perdavė paramos už apytiksliai 935 tūkst. eurų, 2023 m. – už 270 tūkst. eurų. Daugiausiai perduota padidinto pravažumo ir gaisrinių automobilių, traktorių, keturračių, valčių su varikliais, įvairios technikos miško priežiūrai, biomasės granuliavimo liniją, elektros generatorių.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių