Ar mes pasiruošę priimti turistus?

(Iš kairės) Lietuvos kaimo turizmo asociacijos rinkodaros projektų administratorė Diana Dubatauskienė, LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas, Klaipėdos rajono vicemerė Rūta Cirtautaitė, LKTA veiklos ir projektų administratorė Vilma Strumskienė.

 

Baigiantis pirmajam vasaros mėnesiui, viltingai laukiama geresnių orų ir gausesnių turistų srautų Klaipėdos rajone. Kuo Klaipėdos rajonas gali sudominti turistus ir ar mes pasiruošę juos priimti bet kokiu oru, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininke Rūta CIRTAUTAITE.

Norint apžiūrėti visus Klaipėdos rajone esančius turistinius objektus, tikrai nepakaktų vienos dienos. Ar Klaipėdos rajone esančios kaimo turizmo sodybos yra pasiruošusios apgyvendinti turistus?

Iš toliau atvykstantys turistai planuoja savo keliones ne vienai dienai. Žmonės atvyksta vieni, su šeimomis, grupėmis, todėl jiems yra svarbu rasti tokią vietą nak­vynei, kurioje būtų ne tik lova, bet ir kiti patogumai. Džiugu, kad į Klaipėdos kraštą atvykstantys turistai renkasi Klaipėdos rajono kaimo turizmo sodybas, kurios išsiskiria puikiu aptarnavimu, akiai malonia aplinka, teikiamomis paslaugomis.

Šiuo metu rajone kaimo turizmo paslaugas teikia 52 registruotos kaimo turizmo sodybos, kuriose vienu metu gali apsigyventi 1566 turistai. Kitas apgyvendinimo sektorius – viešbučiai, kempingai, svečių bei poilsio namai, turistinės stovyklos. Jų rajone yra 42, jose vienu metu gali apsigyventi 4796 asmenys. Šiais metais pastebime didesnį sodybų užimtumą nei ankstesniais. 2016 m. Klaipėdos rajono kaimo turizmo sodybose buvo apgyvendinta daugiau nei 18 tūkst. turistų.

Šiemet pristatyta ir naujovė apgyvendinimo sektoriuje – Drevernos kempingas, kuriame yra net 12 aštuonviečių namelių ir vietos kemperiams. Nuo birželio 2 dienos jau kursuoja ir keleivinis keltas Dreverna–Juodkrantė–Dreverna, kuriuo bus galima persikelti iki rugsėjo 3 dienos. Keltas plaukia penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis tris kartus per dieną (pirmyn–atgal). Bilietus į keltą galima įsigyti ir internetu. Manau, kad esame pasirengę priimti turistus.

Kokias išskirtines pramogas, paslaugas turistams gali pasiūlyti rajono turizmo paslaugų teikėjai?

Atvykę turistai nori ne tik pasivaikščioti ir pasigrožėti gamtos vaizdais, jiems reikia naujų potyrių, išbandymų, originalių pramogų. Džiugu, kad mūsų rajone įsikūrusios kaimo turizmo sodybos siūlo ne tik apgyvendinimą, bet ir daug įvairių paslaugų, pramogų, edukacinių užsiėmimų. Pavyzdžiui, „Gribžėje“ įsikūręs vandenlenčių parkas, galima važinėtis riedžiais, sodyba „Prie šaltinio“ siūlo ekstremalius plaukimus Žvelsos upe, žygius baidarėmis Minija, pėsčiųjų žygius po Lapių kalvas su galimybe nusileisti lynais. Baniulių sodyboje įsikūrusi jojimo žirgais mokykla, organizuojamos stovyklos vaikams. Račkauskų sodyboje yra atsidariusi kepyk­lėlė, kurioje kepami Mažosios Lietuvos pyragai, organizuojamos įvairios degustacijos, šeimininkai dalyvauja renginiuose, kuriuose pristato vaflių kepimą, kafiją, platų pyragų ir naminės duonos pasirinkimą. „Radailių dvaras“ pritraukia pačius didžiausius turistų srautus rajone su originaliu „Dinozaurų parku“ ir didžiausiu Europoje „Apverstu namu“. Vien praėjusiais metais čia apsilankė 120 tūkst. turistų. Na, o turistinė stovykla, autentiškas Šiaurės Amerikos indėnų kaimelis „Vinetu kaimas“ – tiesiog perpildytas, nes ten organizuojama daug įdomių užsiėmimų, veiklų ir stovyklų vaikams. Drevernos kempinge turistams siūloma išbandyti minlentes (vandenlentes, valdomas minant pedalus). Šalia kempingo taip pat įsikūrė buriavimo jėgos aitvarais mokykla. Turistai rajone domisi ir aktyviu Klaipėdos rajono amatų centru Veiviržėnuose. Amatų centras siūlo net 15 įdomių edukacinių programų bei vyksta jas pristatyti į renginius.

Džiugu, kad Klaipėdos rajono verslininkai traukia čia turistus ir garsina mūsų rajoną gražiomis sodybomis bei originaliomis pramogomis.

Ar Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras tęsia bendradarbiavimą su gidais?

Po mano inicijuotų susitikimų Turizmo informacijos centras stengiasi bendradarbiauti su regiono gidais. Pavasarį gidams buvo pateikta medžiaga apie Gargždų miesto turistinį maršrutą „Prie Rubežiaus“. Gidai pasiruošė ir šį maršrutą pristatė Turizmo infomacijos centrui bei yra pasiruošę pristatyti jį turistams. Šiuo metu Turizmo informacijos centro internetiniame puslapyje www.klaipedosrajonas.lt yra skelbiamas 10 gidų sąrašas su jų kontaktais. Tai gidai, kurie pasirengę vesti ekskursijas po visą rajoną.

Šiuo metu Turizmo informacijos centras stengiasi pristatyti Klaipėdos rajono turizmo išteklius, plėtros galimybes ir sezono naujienas kuo platesnei auditorijai. Kaip tik dabar yra aktyviai ruošiamasi J. Gižo 150-ųjų gimimo metinių renginiui, kuris vyks liepos 5 dieną J. Gižo etnografinėje sodyboje Drevernoje.

Šiemet mes esame Lietuvos kaimo turizmo ambasadoriai, mūsų rajone gegužės 24 dieną vyko jubiliejinė 20-oji Lietuvos kaimo turizmo sezono atidarymo šventė. Iki pat turizmo sezono pabaigos turėsime Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliavą, kuri įpareigoja nenuvilti turistų ir kviesti juos apsilankyti ar sugrįžti į Klaipėdos rajoną − 4 vandenų kraštą, kur jų laukia nuostabi gamta, puikios kaimo turizmo sodybos ir originalios pramogos.

Ernesta STRAKŠYTĖ

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių