B. Markauskas: susigrąžinkime įprastą gyvenimą

Metai. Tiek laiko praėjo nuo pirmojo karantino paskelbimo Lietuvoje. Iš pradžių pasaulį užklupusi pandemija atrodė neužtruks. Galvojome, kad laikinai pabūsime namuose, laikinai atsisakysime susitikimų su artimaisiais, pakentėsime be renginių ar kelionių ir vėl gyvensime taip, kaip gyvenome.

Tačiau ėjo dienos, savaitės, mėnesiai ir supratome, kad šį kartą kova taip greitai nesibaigs. Virusas, kaip tas filmo personažas Grinčas, pavogė Velykas, Motinos dieną, Rugsėjo pirmąją, Vėlines, Kalėdas, Naujuosius metus. Pamiršome, ką reiškia dideli šeimos susibūrimai. Pamiršome, ką reiškia šokti ir dainuoti. Pamiršome, ką reiškia laisvai judėti ir keliauti. Jau metus gyvename tarsi įklimpę pelkėje – eiti gali, bet ne taip greitai, kaip norėtum.

Todėl aš nekantriai laukiu savo eilės, kada galėsiu skiepytis nuo koronaviruso. Dar nesu senjoras, kurie šiuo metu yra skiepijami, tad teks palaukti. Bet skiepysiuosi, nes noriu susigrąžinti įprastą gyvenimą. Skiepysiuosi nuo koronaviruso, kaip skiepijuosi nuo erkinio encefalito ar gripo. Ir nesvarbu, kuria vakcina. Svarbu, kad aš žinosiu, jog po skiepo mano organizmas sugebės atpažinti ir kovoti su šia pavojinga liga. Nes aš pasitikiu mokslu. Mokslu, kurio sukurti skiepai išnaikino raupus, leidžia valdyti tokias ligas kaip tymai ar tuberkuliozė.

Taip, kai kurie iš Jūsų abejoja. Klausia savęs, ar verta, ar reikia. Ir suprantama, kodėl tokios abejonės kyla, nes melo ir netikrų faktų apie skiepus pilnas internetas. Todėl mano patarimas – paprastas. Kalbėkitės ir tarkitės su savo šeimos gydytojais. Su profesionalais, kuriems Jūs patikite savo sveikatą, kurių patarimų klausotės, kurie puikiai žino, ką koronavirusas gali padaryti Jūsų organizmui. Būtent medikai, o ne internetas, Jums suteiks visą reikalingą ir svarbiausia teisingą informaciją apie skiepus.

Man įstrigo vieno senjoro, kuris ką tik buvo paskiepytas, neseniai girdėtas pasisakymas. Kai jo paklausė, kodėl verta skiepytis, jis atsakė paprastai – jeigu nori gyventi, skiepykis. Štai taip. Aiškiai, paprastai ir užtikrintai. Aš irgi noriu gyventi. Noriu ne tik gyventi, bet ir gyventi taip, kaip gyvenome prieš metus. Tad skiepysiuosi ir tikiuosi tą galėsiu padaryti kuo greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių