B. Markauskas: „Tavo idėja“ – vienas sėkmingiausių projektų

Pirmuosius žingsnius dėl dalyvaujamojo biudžeto žengėme dar praėjusių metų pradžioje. Pasidomėjome kitų savivaldybių praktika, nagrinėjome pavyzdžius pasaulyje, tarėmės su įvairiomis organizacijomis, pavyzdžiui, „Transparency International“, tam, kad šis projektas būtų kuo stipresnis ir naudingesnis gyventojams.

Iš pradžių buvo nerimo, kaip pavyks. Ar sudominsime žmones, ar atsiras teikiančių idėjas, ar bus balsuojančių už šias idėjas? Tačiau dabar, pažvelgus atgal, tas nerimas kelia šypseną, nes, manau, kad rezultatas pranoko visus lūkesčius.

O pranoko todėl, kad, kaip jau esu sakęs, mūsų rajono žmonės yra kupini įvairių sumanymų. Tiesiog trūko Savivaldybės dėmesio šiems sumanymams virsti realybe. O „Tavo idėja“ ne tik padėjo žmonių projektams tapti kūnu, bet ir leis stipriai pagražinti Klaipėdos rajoną.

Vienas pagrindinių mūsų tikslų buvo įgyvendinti kuo daugiau projektų. Tad priėmėme sprendimą projektus suskirstyti į tris kategorijas ir kiekvienai kategorijai skirti tam tikrą biudžetą. Didelės apimties projektams paskirta ne mažiau nei 180 tūkstančių, mažos apimties projektams rajone – ne daugiau kaip 90 tūkst. eurų, o mažos apimties projektų Gargždų mieste biudžetas sudarė ne daugiau nei 30 tūkst. eurų. Ir iš viso gyventojų teiktoms idėjoms įgyvendinti paskirta net 300 tūkstančių eurų. Tai bene didžiausia suma visoje Lietuvoje.

Turėdami tris kategorijas mes užsitikrinome, kad būtų įgyvendinta kuo daugiau įvairesnių idėjų. Galutiniam balsavimui atkeliavo net 25 projektai: 11 didelės apimties projektų, 11 mažos visame rajone ir 3 mažos vertės Gargždų mieste. Ir po Jūsų balsavimo mes matome, kad tai buvo geras sprendimas.

Geras sprendimas dėl to, nes buvo nemažai skepticizmo. Buvo sakoma, jog mažesnėms gyvenvietėms nėra jokių šansų balsuojant, kad visus balsus susišluos tos idėjos, kur daugiausia gyventojų. Bet tie teiginiai nepasitvirtino. Tarp laimėtojų – Venckų, Kvietinių, Mazūriškių, Veiviržėnų idėjos. Kitaip tariant, balsavimas parodė, jog svarbus ne gyventojų skaičius, o idėjos originalumas ir kiek šia idėja jos autoriai sugebės sudominti kitus.

Dabar turime 10 laimėtojų. Džiugina tai, kad idėjos įvairios ir originalios. Pavyzdžiui, Vėžaičiuose atsiras šokantis fontanas su apšvietimu, Veiviržėnuose iškils graži turgavietė, Kvietiniai turės naują erdvę koncertams, vaidinimams ir kitai veiklai, Endriejavas susikurs gražią erdvę poilsiui prie Kapstato ežero, o Dovilai prie karjerų. O kur dar Priekulės giedantis fontanas, Mazūriškių poilsio, sveikatos bei žaidimų oazė ar Venckų daugiafunkcis treniruoklis vaikams. Skaičiuojame, kad mažų projektų įgyvendinimui reikės apie metų, na, o didesniems – dvejų metų laikotarpio, nes darbų apimtys nemažos.

Šiuo metu jau esame susidėlioję komandą, kuri dirbs prie šių projektų. Kiekvienas komandos narys yra atsakingas už vieną ar kitą projektą. Atsakingą asmenį skiriame, kad viskas vyktų kuo greičiau. Nes kai yra žmogus, kuriam rūpi ir skauda, viskas tikrai vyksta gerokai greičiau.

„Tavo idėja“ – puikus projektas, kurį tęsime ir kitąmet, nes net neabejoju, kad Jūs turite gausybę idėjų, kurios tik ir laukia, kada bus įgyvendintos. Aš tiesiog noriu dar kartą padėkoti visiems, kurie prie to prisidėjo. Savivaldybės komandai, įsukusiai šį sumanymą, žmonėms, kurie juo tikėjo ir teikė idėjas, na, ir visiems, kurie palaikė tas idėjas, už jas balsavo, ragino tą daryti kitus. Turime puikų startą, lieka tik išlaikyti tempą, kad vienas sėkmingiausių projektų judėtų į priekį ir duotų kuo daugiau naudos mūsų Klaipėdos rajonui.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių