„Babilono sodai“ kviečia į kelionę aplink pasaulį

Verslininkai Vita ir Andrius Aušros miniatiūrų parko idėja brandino jau seniai, tad džiaugiasi, kad pagaliau ji virto realybe.

Radailių dvaro, Dino parko, apversto namo šeimininkai Vita ir Andrius AUŠROS toliau nestokoja originalių idėjų ir verslo plėtros sumanymų. Jau nuo liepos 5 d. jie kviečia apsilankyti miniatiūrų ir botanikos parke „Babilono sodai“. 4 hektarų plote įkurdinta net 21 žymių architektūros statinių miniatiūra, o kur dar gėlių kompozicijos, harmoningai vingiuojantys takeliai.


Reikėjo 1 mln. Eur
Parkas įsikūręs patogioje vietoje: kelyje Klaipėda–Palanga nepraleiskite posūkio į Kretingalę ir iškart atsidursite Letūkų gyvenvietėje, kur išvysite „Babilono sodus“. Anot projekto sumanytojų Vitos ir Andriaus, miniatiūrų parko idėja buvo brandinta jau seniai, kokius 5–7 metus. „Važinėjome po Europos parkus, kol išgryninome savo viziją. Būdavo, ateini į miniatiūrų parką ir išeini supratęs, jog taip nenori. Kol radome tokį, kuris mums paliko įspūdį. Vaikščiojome tris valandas ir aiškiai supratome, kaip turi atrodyti mūsų miniatiūrų ir botanikos parkas“, – pasakojo „Babilono sodų“ įkūrėjai. Pasak jų, reikėjo laiko, lėšų, kol sukurta vizija virto realybe.
Investicijos į „Babilono sodus“ siekia apie 1 mln. eurų. Pagal originalius statinius sukurtos miniatiūros gamintos trijose užsienio įmonėse, o Vilniaus Gedimino pilies bokštas sukurtas lietuvių. Dauguma miniatiūrų buvo pristatytos iš Kinijos. Vos įžengę į parką suprasite, kad kartais pasaulis išties telpa delne. Čia rasite kultūrinius objektus iš keturių pasaulio žemynų: Afrikos, Azijos, Europos ir Australijos. Tikrai atpažinsite visame pasaulyje garsųjį Sidnėjaus operos teatrą, romantiškąjį Trevi fontaną, Londono tiltą ir Big Beną, Berlyno Brandenburgo vartus ar Triumfo arką. Beje, parke savo vietą rado ne tik Naujieji pasaulio stebuklai, tokie kaip Tadžmahalas, Koliziejus ar Didžioji kinų siena, bet ir senieji – Cheopso piramidė ir Kabantieji Babilono sodai. „Kada gi dar pasitaikys galimybė išvysti iki mūsų dienų neišlikusį pasaulio stebuklą?“ – retoriškai klausia šeimininkai. Beje, parke įkurdintas ir minėtas svarbus lietuviams objektas – Gedimino pilies bokštas.

Tadžamahalas Indijoje.

Vadovė – buvusi seniūnė
„Babilono sodų“ vadovė – rajono gyventojams gerai pažįstama buvusi Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Urbutė. „Socialiniuose tinkluose pamatėme, kad Loreta ruošiasi palikti seniūnės pareigas, tad pasiūlėme dirbti pas mus“, – prisiminė verslininkė Vita. L. Urbutė „Bangai“ sakė su pasiūlymu čia dirbti sutikusi, nes pats projektas labai įdomus, o idėjos autoriai – puikūs žmonės. „Jie nestokoja idėjų, tačiau kartu duoda laisvę veikti. Be to, gamta, augalai man labai artimi“, – atvirai kalbėjo L. Urbutė.
Atidarymo metu čia planuojama, jog dirbs 12–15 darbuotojų. „Babilono sodų“ vadovė L. Urbutė, paklausta, ar nebuvo sunku rasti darbuotojų, atsakė: „Yra dvi kategorijos žmonių: vieni dirba labai gerai, o kiti nedirba. Mums prioritetas – kokybė, o ne kiekybė. Tačiau, žinoma, tokiam plotui papildomų darbo rankų dar reikės.
Įėjimas į miniatiūrų ir botanikos parką vienam suaugusiajam kainuos 15 Eur, vaikui – 10 Eur, iki 5 metų mažuosius planuojama leisti be bilieto. Parkas tenkins ne tik ištroškusiųjų ramybės poreikius, bet ir mažųjų pramogautojų. Vaikams įrengta erdvi vaikų žaidimų aikštelė. Lankytojai galės atsigaivinti ir gėrimais, ledais. Ateityje, galbūt per ateinančią žiemą, numatoma pastatyti ir restoranėlį, kuriame būtų galima tiekti kokybišką maitinimą.

Gėlių apsupta Paryžiaus Triumfo arka. Parko įkūrėja Vita įsitikinusi, kad būtent augmenija, gėlės miniatiūras labai pagyvina, parkui suteikia ypatingos gyvasties.

Aikčioti verčiantys gėlynai
Vaikštant ar atsisėdus ant suoliuko galima ne tik žavėtis parko miniatiūromis, kriokliais ir fontanais, klausytis kiekvienam pasaulio regionui būdingos muzikos, bet ir grožėtis nuostabiais sodo želdynais. Čia gausu preciziškai suformuotų gėlių kompozicijų, sode pasodinta per 40 tūkstančių vienmečių augalų iš Lietuvos ir Lenkijos. Anot V. Aušrienės, tokia augmenijos gausa suteikia „Babilono sodams“ didžiausio gėlių parko statusą Lietuvoje.
Akylesni lankytojai pastebės ir parko pakraštyje stovintį lėktuvą. Ateityje numatoma šioje transporto priemonėje įrengti viešbutį. Juk daugelis norėtų praleisti naktį privačiame lėktuve!
„Babilono sodai“ siūlo išskirtinį pasiūlymą ir jaunavedžiams – čia bus galima ne tik sumainyti žiedus, bet ir surengti įsimintiną fotosesiją tema „Vestuvės aplink pasaulį“. Aukščiausias objektas parke – net 11 metrų aukščio Eifelio bokštas, prie kurio galima įsiamžinti per širdelės formos gėlių arką.

Didysis Gizos sfinksas ir Egipto piramidės.

„Parke laukiami ir mokiniai. Jaunimas bus kviečiamas į edukacines veiklas, kurių metu pažins pasaulį ir svarbiausius jo kultūrinius objektus per „Babilono sodų“ miniatiūras, kurių mastelis net 1:25. Juk tai daug įdomiau nei sėdėti mokyklos suole ir vartyti vadovėlius“, – pastebėjo V. Aušrienė. Paklausta, kuri jai miniatiūra arčiausiai širdies, atsakė, jog Japonijos kampelis, kuris pareikalavo daugiausia pastangų, o darbuotojų kolektyvo mėgstamiausia – Aust­ralijos erdvė, kur gali atsikvėpti, pailsėti.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių