„Bangos“ treneris subūrė jauną, bet ambicingą komandą. Pirmosios sezono rungtynės – jau šeštadienį!

Jau šį šeštadienį Gargždų miesto stadione vėl skambės „Kas laimės, kas laimės?! Gargždų „Banga“ – prasideda naujasis sezonas. Gargždų „Banga“1-ojo turo mače, namuose, susitiks su Telšių „Džiugu“.

Naujojo aukščiausios Lietuvos futbolo lygos sezono išvakarėse kalbamės su „Bangos“ klubo vyriausiuoju treneriu portugalu David AFONSO apie pasirengimą ir tikslus.

Sudėtis keitėsi

– Praėjusį sezoną „Banga“ liko 7-oje vietoje. Vyriausiojo trenerio pareigas perėmėte birželį, kuomet sezonas jau buvo persiritęs į antrąją pusę, klubo rezultatai buvo prasti. Kaip tuomet sekėsi sutelkti komandą?

– Vyko adaptacija, reikėjo įdėti labai daug darbo, kad komanda pasiektų tokį lygį, kokį norime turėti. Sugebėjome besibaigiant čempionatui iškovoti taškų ir turnyrinėje lentelėje likome septinti.

– Kokiomis nuotaikomis pasitinkate šį sezoną, ar žaidėjų komplektacija tenkina?

– Komandoje nuotaikos yra geros. Futbolininkai jauni, bet ambicingi. Daug dirbame per treniruotes. Norime tą užsidegimą, įgūdžius demonstruoti per varžybas. Bet kokius išbandymus turime įveikti kartu kaip komanda. Labai laukiame sezono pradžios. Tačiau pokyčių komandos sudėtyje įvyko nemažai. Daug žaidėjų iš startinės sudėties paliko klubą. Vieni baigia karjerą, žaidimą tęsia žemesnėje lygoje. O yra perėjęs žaidėjas ir į geresnę komandą. Mano užduotis buvo suburti komandą, ją sukomplektuoti. Tad priėmėme ir žaidėjų iš „Bangos“ B komandos, siekiame ugdyti jaunąją kartą, parodyti ją.

Finansų klausimas aktualus

– Ar galėtumėte įvardinti komandos stiprybes ir silpnybes?

– Silpnybių nelabai norėčiau. Tačiau, žinoma, šiuo atveju patirties stoka. Tačiau labai daug dirbame, kad jos nepritrūktume lemtingais momentais. O stiprybė – tai atmosfera komandoje. Klubas yra draugiškas, kaip minėjau, ambicingas, tad padarysime viską, kad tinkamai reprezentuotume Gargždų „Bangą“.

Stipriausia lygoje komanda, aišku, yra „Žalgirio“, tačiau yra ir kitų. Pavyzdžiui, Šaulių komanda naujokų, tačiau jie su žymiai didesniu biudžetu, galėjo pritraukti gerų žaidėjų su patirtimi. Matysime, kas geriau: brangus žaidėjas su patirtimi ar ambicingas ir jaunas. Finansų tema, komplektuojant komandą visada svarbi. Nekalbu, jog reikia būtinai pačių geriausių žaidėjų, tačiau turiu omeny komandos gylį. Svarbu turėti žaidėjų, kurie tinkamai žaistų A lygoje, būtų galima daryti pakeitimus ir pan. Padėtų jaunimui pasiruošti, ugdytų įgūdžius.

– Kas Jums talkina šiuo metu komandoje?

– Mano asistentas – Armando Tarlazis Vieira Dos Santos. Vartininkų treneris – Vaidas Žutautas, komandos vadovas –Matas Bieliauskas, fizinio rengimo treneris – Vitalijus Limontas ir kineziterapeutas Rimvydas Žulpa. Aišku, VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas. Prireikus, padeda ir Pavel Kozlov, jaunimo ugdymo programų vadovas.

Jaučiasi gargždiškiu

– Gargžduose gyvenate nuo 2012 –ųjų metų, čia sukūrėte šeimą. Ar dirbdamas vyriausiuoju treneriu, gyvendamas šiame mieste jaučiatės savose rogėse?

– Tikrai taip. Per pusmetį išmokau lietuviškai susikalbėti. Pradėjau nuo trenerio darbo su vaikais, o dabar tapau klubo „Banga“ vyriausiuoju treneriu. Man tai didžiulė garbė ir įpareigojimas. Praktiškai po dešimtmečio atėjau prie šio laiptelio, tad dedamos maksimalios pastangos, kad lūkesčiai būtų patenkinti. Pats jau jaučiuosi kaip gargždiškis.

– Rusijai pradėjus karinę agresiją prieš Ukrainą, ar nėra minčių pabėgti atgal į gimtąją Portugaliją?

– Apie blogus scenarijus negalvoju. Aš nuo savo atsakomybių nepabėgsiu. Mes susikaupę dirbame savo darbą. Kviečiame žiūrovus ateiti į rungtynes ir mus palaikyti, pamatyti jaunąją futbolo kartą. Juk futbolas jungia visus žmones. Būdamas stadione aš pamirštu visas problemas, rūpesčius, tuo metu yra tik futbolas. Tai labai padeda atitrūkti. Palaikymo labai reikia tiek aukščiausioje lygoje žaidžiančiai „Bangai“, tiek „Bangos“ B komandai.

Verta žinoti

Vyriausiojo trenerio David Afonso vadovaujamoje komandoje ir toliau rungtyniaus Valdas Antužis, Dovydas Norvilas, Mantas Petrikas, Kornelijus Smilingis, Ignas Venckus, Robertas Vėževičius, Darius Zubauskas ir legionieriai Mauricio Pinto bei  Shogo Yoshikawa. Savo progos lauks I lygoje išbandytas klubo jaunimas – Karolis Žebrauskas, Pijus Srėbalius, Mantas Bertašius, Klaidas Birgiola, Justas Kerpė, Karolis Pliuškys, Karolis Toleikis. Komandą papildys Povilas Survila ir trys legionieriai – Renan Paulino, Jefferson Reis ir Goncalo Vieira

Numatomas FK „Banga“ biudžetas 350 000 Eur.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių