Bendruomeniški gargždiškiai, skleidžiantys meilę savajam miestui

Šių metų „Tauriosios širdies“ laureatės menininkės Nomedos Jokubaitienės įvertinimu pasidžiaugė Gargždų kultūros centro vadovės Vaida Skuodienė ir Asta Vaičiulienė.

Gargždų miesto bendruomenė praėjusį penktadienį ne tik pagerbė „Tauriosios širdies“ apdovanojimų laureatę ir nominantes, bet tuo pačiu kartu su visais nuoširdžiai bei šiltai pakvietė pasidžiaugti bendruomenės veiklos 15-mečiu.
Per tris miesto bendruomenės penkmečius jai vadovavo net aštuoni pirmininkai. „Esame labai demokratiški“, – savo veiklos pagrindinį principą pristatė bend­ruomenininkai.
Buvęs bendruomenės pirmininkas, valdybos narys Vytautas Čeledinas priminė, kad bend­ruomenę įkūrė 13 iniciatorių. „Visų pirma mes itin domėjomės miesto istorija, tuomet daug dėmesio skyrėme Gargždų gerovės plėtojimui, pavyzdžiui, projektavome netgi Kvietinių g. rekonstrukciją. Mums rūpėjo, kaip sutvarkyti parką, prieš daugiau nei dešimtmetį mus inspiravo respublikinės stovyklos studentai, kurių įžvalga „Parko nėra“ buvo permainų, projektų pradžia. O dabar jau tuos darbus daro Savivaldybė, visi miestiečiai. Mums rūpėjo, kada ir kur bus pastatytas daugiafunkcis centras, kaip keisis miesto estetika: todėl ant pastatų ir atsirado tie piešiniai. Džiaugiamės, kad buvome Obuolių šventės iniciatoriai. Pamąstykime, kokie buvome prieš 15 metų, o kaip pasikeitėme dabar? Jaunimu dabar rūpinasi pats jaunimas, yra net etatiniai žmonės, o tada mes galvojome, kaip jiems padėti. Yra ir Socialinių paslaugų centras. Šiuo metu jau yra daug ir savivaldos prikurtų dalykų, reikia tik naudotis“, – kalbėjo V. Čeledinas. Jis atkreipė dėmesį, kad susikūrusi bendruomenė buvo kritiška valdžios atžvilgiu, tačiau ne politikavo, o veikė visų miestiečių labui.


„Ko reikia dabar? Daryt jau nieko nebereikia. Reikia galvų, reikia kūrybiškų idėjų“, – samprotavo V. Čeledinas.
Šiuo metu bendruomenei vadovaujanti Vida Anužienė akcentavo, kad dabar išsivystė bendri kūrybiškumo projektai su Gargždų kultūros centru, Trečiojo amžiaus universitetu, „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientais rašant laišką miestui.
Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Butkus, pats gimęs ir augęs Gargžduose, sveikindamas bendruomenę su 15-mečiu, sakė dar iš mokyklos laikų prisimenąs vieną iš labiausiai jaudinančių jos veiklos aspektų – būtent bendruomenės pirmąsias pastangas tvarkyti parką. Tai esą svarbu kiekvienam gargždiškiui. Dėkodamas už vertingą bendruomenės 15-os metų veiklą vicemeras pirmininkei perdavė Klaipėdos rajono mero B. Markausko linkėjimus ir padėkos raštą.


Gargždų miesto bendruomenę jubiliejinės sukakties proga sveikino Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Seimo narys Petras Gražulis.
„Mes galime pakeisti pasaulį kiekvienas, tik jeigu mes darysime gera. O gera darantiems, Dievą mylintiems viskas išeina į gera“, – sveikindamas miesto bendruomenę kalbėjo Gargždų parapijos kunigas Mindaugas Stonys. Jis priminė artėjant adventą, susikaupimo metą. „Adventas – laikas sau ir šalia esančiam, kai pagaliau sustabdę savo lėkimą tiesiog rimtyje galime apmąstyti Dievo išmintį, galime padaryti nors ir mažą, bet gerą darbą savo artimui“, – samprotavo dvasininkas.


Ankstesnių metų „Tauriosios širdies“ laureatė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė šventiniame vakare džiaugėsi, kad miesto bendruomenės sukurta nominacija simbolizuoja visų gargždiškių indėlį kuriant miesto gerovę ir skatinant širdingą miestiečių bendrystę.
Gargždų miesto bendruomenės jubiliejaus svečiai šventiniame vakare, vykusiame „Lijo“ konferencijų salėje, patyrė daug gerų emocijų: buvo pasveikinti aktyviausi bendruomenės nariai, pakalbinti buvusieji pirmininkai. Visi pavaišinti jubiliejiniu tortu. Smagią nuotaiką kūrė Vėžaičių kultūros centro ansamblis „Melodija“, jaunoji solistė, įvairių konkursų nugalėtoja Monika Šepikaitė, Gargždų kultūros centro diksilendo grupė ir tiesiog visus ant kojų sukeliantis jos Bronislovas Vaičius, o savo skaidriu balsu džiugino solistė Milda Šeškevičienė.


Reda MILVYDIENĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių