Bibliotekininkai išrinko ir pagerbė geriausiuosius

„Nominacija man buvo labai netikėta. Tai labai jaudinantis įvertinimas, o jausmo nemoku nusakyti žodžiais. Esu labai dėkinga kolektyvui, noriu visus apkabinti“, – sakė D. Ringienė (antra iš kairės). Kartu su ja įvertinimu pasidžiaugė Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja Neringa Birbalienė, vyresnioji bibliotekininkė Nomeda Venckuvienė ir edukacijų koordinatorė Reda Sakalauskienė.

Kūrybiški, iniciatyvūs, darbštūs, energingi, besidalijantys savo žiniomis, paslaugūs skaitytojams – tokie yra Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkai. Dar jie mėgsta pajuokauti ir papokštauti. Tuo buvo galima įsitikinti praėjusią savaitę Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga vykusiuose geriausių bibliotekininkų apdovanojimuose.
Švenčia nenuobodžiai
Lietuvos bibliotekininkų draugija, jungianti daugiau nei 2 000 bibliotekininkų bendruomenę, nuo 2000 m. Lietuvoje rengia Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Ji prasideda balandžio 23 d., kurią UNESCO yra paskelbusi Pasauline knygos ir autorinių teisių diena. „Tai svarbiausia savaitė visoms šalies bibliotekoms, kai pristatome bibliotekų veiklą, iniciatyvas bendruomenei, kai kviečiame kalbėti apie bibliotekininko profesiją, – sakė J. Lankučio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja darbui su kraštotyra Giedrė Ilginienė, vedusi šventinį renginį. – Kadangi šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis, šios savaitės tema – „Europos šeimoje“.
Šventės proga susirinkę 23 filialų bibliotekininkai kartu su gargždiškiais kolegomis pasitelkus kūrybiškumą buvo įtraukti į smagų žaidimą pagal vaikystės nuotraukas pažinti vieniems kitus. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad savo kolektyvo narius geriausiai pažįsta Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorės pareigas laikinai einanti Aurelija Butkutė-Narkevičienė.
Svarbūs ir reikalingi
„Džiaugiuosi, kad kaip ir kas mėnesį galiu matyti jūsų visų veidus, tik šiandien šventiškai susitinkame. Pagalvojau, kad mes, bibliotekininkai, esame labai turtingi, nes kiekvieni metai turtingi veiklų, projektų, darbų, knygų, svečių. Kiekvienas mūsų skaitytojų padėkos žodis už surastas knygas, už atvežtas iš kito miesto bibliotekos yra džiaugsmas. Kaskart, kai po renginio lankytojai dėkoja už susitikimą, popietę, mums irgi yra džiaugsmas, nes kiekvienas bibliotekininkas, kaip ir kiekvienas žmogus, nori jaustis svarbus ir reikalingas“, – savo darbuotojams linkėdama dalintis žiniomis, perskaitytomis istorijomis sakė A. Butkutė-Narkevičienė.
Padėkos žodį bibliotekininkams už darbus, kurie kartais daromi ir tyliai, kūrybiškumą tarė Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė: „Dėkoju už kiekvieną su šypsena ir šiluma sutinkamą žmogų, kuris praveria bibliotekos duris ir kuris nori dar ir dar kartą ateiti į biblioteką ne kaip į pastatą, o į biblioteką, kurioje dirba žmonės, dovanojantys šilumą, gėrį, žinias ir šviesą.“
Bibliotekininkų triūsą Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus patarėja Jolanta Polekauskienė pavadino sielos darbu ir linkėjo jiems gerų, įdomių knygų ir pašnekovų.

Autorės nuotr.: 2023 metų geriausių Klaipėdos rajono bibliotekininkų apdovanojimuose – šypsenos, gėlės ir dovanos. Kolegos įvertino bibliotekininkių D. Ringienės, D. Bijeikės, N. Pratapaitės ir J. Butkės darbą, iniciatyvumą, kūrybiškumą. Jas sveikino (kairėje) mero pavaduotoja V. Riaukienė, iš dešinės – Kultūros skyriaus patarėja J. Polekauskienė, Gargždų seniūnė I. Žiedienė ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorės pareigas laikinai einanti A. Butkutė-Narkevičienė.

Trys nominacijos
Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę trečius metus iš eilės yra rengiami geriausių Klaipėdos rajono bibliotekininkų apdovanojimai. Kolegas, vertus trijų nominacijų, balsuodami renka patys bibliotekininkai.
„Aš tik dirbu savo darbą“, – nustebusi ištarė 2023 metų Geriausia bibliotekos darbuotoja – Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Daiva Ringienė, kolegų įvertinta už nuoširdų darbą bibliotekoje, pozityvumą, rūpestingumą ir atsidavimą. Antrąja nominacija – 2023 metų Kūrybiškiausios bibliotekos darbuotojos – pagerbtos Informacinių technologijų ir viešinimo skyriaus vedėja Donata Bijeikė ir pavaduotoja Neda Pratapaitė už nesibaigiančias inovatyvias, drąsias ir kūrybiškas idėjas bei profesionalų jų įgyvendinimą. Kasmet renkamas ir Bendruomeniškiausias ir iniciatyviausias bibliotekos filialas. Šiemet juo tapo Dituvos filialas už bendruomenės telkimą, įdomių veiklų kūrimą, nuoširdų ir nenuilstantį darbą, bibliotekos veiklų sklaidą. Vyriausioji bibliotekininkė Jurgita Butkė prisiminė, kad 2021 metais Dituvos filialą Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija įvertino kaip bendruomeniškiausią, tad gauti dar vieną įvertinimą, tik šį sykį kolegų, nesitikėjo. Ji neslėpė džiaugsmo, kad pačioje didžiausioje Lietuvoje sodininkų bendrijoje įsikūrusiame bibliotekos filiale skaitytojų daugėja (šiuo metu 530 skaitytojų) ir jie jaunėja: „Tėveliai atveda vaikus, ir jie noriai pradeda skaityti popierines knygas.“
Įvertintoms bibliotekininkėms įteiktos Klaipėdos rajono mero padėkos, gėlių puokštės, stiklinės knygos formos nominacijos ir dovanos. Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė dovanojo po kerą bijūnų, kad primintų šią šventinę dieną.
Netrukus Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka minės 85-ąsias įkūrimo metines ir visus pakvies į konferenciją „Atminties ir ateities projekcija“ Endriejave.
Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių