Birbinčių bendruomenė kuriasi naujuose namuose

Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, pašventinęs bendruomenės namus, pastebėjo, kad Birbinčių bendruomenė gerbia parapijiečių tradicijas, ir pasidžiaugė, kad naujieji bendruomenės namai esant poreikiui pasitarnaus ir bendrai maldai.

Smagi, atkakli ir kūrybiška Birbinčių kaimo bendruomenė savo veiklos dešimtmetį vainikavo svariu darbu: pastatyti nauji modulinio tipo bendruomenės namai. Klaipėdos rajone tai pirmasis atvejis, kai namams nereikėjo kloti pamatų arba rekonstruoti kokį nors seną pastatą. 5 sujungti konteineriai tapo jaukia erdve bendruomenės susirinkimams. Birbinčių kaime įgyvendintas sumanymas – inovatyvus pavyzdys visos Lietuvos bendruomenėms. Šio kaimo bendruomenė dabar puoselėja naują svajonę: kad kelias į puikius bendruomenės namus būtų išasfaltuotas.

Statybos – sudėtingas išbandymas

Birbinčių bendruomenės pirmininkas Ruslanas Mašurinas įkurtuvių šventėje akcentavo, kad bendruomenė yra tvirtas ir draugiškas kolektyvas, nestokojantis įvairių idėjų ir iniciatyvų, tačiau dešimt metų neturėjo vietos, kur galėtų visi susiburti. Visgi nebuvo padėties be išeities. Žiemos vakarais bendruomenės nariai prieglobstį rasdavo didelėje Vandos ir Alvydo pirtyje, o atšilus orams būriuodavosi ant pievelės jau pas kitus kaimynus.

Bendruomenės namai – Birbinčių žmonių pasididžiavimas.

„Šiandiena mums yra labai svarbi, kai mes galime didžiuotis padarytais savo darbais, o svarbiausia – įgyvendinta mūsų svajone: pagaliau turime nuosavus Birbinčių bendruomenės namus. Dabar turime vietą, kur galime nuolat burtis, bendrauti, vesti įvairias edukacijas, švęsti šventes. To mums, jaunai, šauniai ir energingai bendruomenei, labai trūko“, – nuoširdžiai kalbėjo bendruomenei 10 metų vadovaujantis R. Mašurinas.

Įkurtuvių šventėje užsiminta, kad bendruomenės namų statybų etapas visiems buvo gana sudėtingas išbandymas, tačiau akcentuota, kad svarbiausia yra geras rezultatas. „Labai noriu padėkoti žmonėms, kurie ėjo kartu su mumis, su mūsų projektu, negailėjo asmeninio laiko, dėjo visas pastangas siekiant galutinio mūsų bendro tikslo. Ačiū ir Klaipėdos rajono savivaldybei, kuri prisidėjo prie šio projekto suteikdama mums 20% finansinės paramos“, – kalbėjo bendruomenės vadovas.

Įkurtuvėmis džiaugėsi aktyvi Birbinčių bendruomenės narė, teatrologė Jūratė Grigaitienė ir Girkalių bendruomenės pirmininko pavaduotoja Gražina Bakevičienė.

Pavyzdys jau veikia

Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ pirmininkė Raimonda Damulienė akcentavo, kad Birbinčių bendruomenės namai yra VVG strategijos dalis. „Buvo įvairių sunkumų įgyvendinant projektą, tačiau šios bendruomenės ryžtas neišblėso. Plyname lauke reikėjo įkurti bendruomenės namus, tai yra pavyzdys mūsų rajone veikiančioms kitoms bendruomenėms. Nė viena dar nesiryžo modulinių bendruomenės namų statyti plyname lauke. Ogi tai yra nauja galimybė, kai neįmanoma išsinuomoti pastatų arba juos rekonstruoti. Šiuo Birbinčių pavyzdžiu jau domisi kitos bendruomenės Lietuvoje, nori atvažiuoti, pažiūrėti, pasisemti patirties. Tai yra inovacija, tai naujas požiūris su palyginti nedideliais pinigais, bet galimybe veikti, kurti, gyvuoti“, – kalbėjo R. Damulienė.

16 arų visuomeninės paskirties žemės sklype pastatytas modulinis namas yra sujungtas iš 5 konteinerių korpusų, čia yra erdvė įvairiems susirinkimams, taip pat buitinės patalpos. Bendruomenės namų statyba kartu su multimedijos įranga, aplinkos sutvarkymu pagal VVG projektinį finansavimą atsiėjo apie 90 000 erų, kaip minėta, penktadalį lėšų skyrė ir rajono Savivaldybė.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas Birbinčių bendruomenės namų įkurtuvėse pastebėjo, kad žmonės labai nuoširdūs, atviri, draugiški. „Kartais nuvažiuoji į šventę, o visi kažko įsitempę, susirūpinę, neaišku, kokiomis nuotaikomis gyvena, o čia – jauku. Nedidelė bendruomenė, bet atlikti dideli darbai. Labai svarbu, kad bendruomenė būtų gyvybinga, gebanti laikytis ne tik ant entuziastų pečių, bet ir siekianti ugdyti naujus lyderius“, – akcentavo meras, pats smagiai sukęsis tautinių šokių sūkuryje kartu su Birbinčių bendruomenės nariais.

Birbinčių bendruomenės pirmininkas R. Mašurinas, Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas ir „Pajūrio kraštas“ pirmininkė R. Damulienė pasiruošė žirkles įkurtuvių juostelei perkirpti.

Įkurtuvėse savo kolegoms sėkmingos ateities linkėjo Gribžinių, Kiškėnų, Girkalių, Maciuičių ir Kalniškės bendruomenių atstovai.

Tikisi naujų narių

Birbinčių bendruomenė prieš 10 metų susibūrė siekdama juridinės galios bendraujant dėl karjerų savininkų planų sunkiuoju transportu gabenti žvyrą per kaimo Šilų gatvę. „Tai buvo mūsų pradžia. Su karjerų bendrove susidraugavome, jie net tapo mūsų rėmėjais per organizuojamas kaime šventes“, – šypsosi bendruomenės pirmininkas R. Mašurinas. Jis nuoširdžiai padėkojo padėjusiems surengti įkurtuvių šventę ir įteikė padėkos raštus UAB „Simuva“ direktoriui Virgiui Simučiui, UAB „Reborda“ direktoriui Edvardui Maliuk, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos kolektyvui „Joginta“ ir jos vadovui Jonui Petrauskui; Klaipėdos universiteto tautinio meno ansamblio „Vytinė“ nariams, karčemos „Trys mylimos“ šeimininkams Audronei ir Vladui Jonučiams.

Rasa ir Ruslanas Mašurinai atsidavę savo bendruomenės veiklai.

Prieš dešimtmetį susibūrę kaimo gyventojai nebeišsklido. Rudenėlio šventė, kalėdiniai vakarėliai, Užgavėnes, Joninės, Cepelinų virimo festivalis ir kt. – bendruomenė be šių renginių jau neįsivaizduoja savo kasdienybės. Pandemija pristabdė bendruomeninę veiklą, bet idėjos nuolat rutuliojamos: štai jau trečius metus rengiamas išskirtinis renginys – Baltoji vakarienė.

„Birbinčių bendruomenė yra itin aktyvi, čia vyksta puikūs renginiai – ne dėl pliusiuko, ne dėl pabaliavojimo. Visi renginiai yra teminiai, edukaciniai“, – gero veiklos įvertinimo negailėjo Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė.

Šiuo metu Birbinčių bendruomenėje yra 33 nariai, apie pusė iš jų visada yra ypač aktyvūs: Rasa Mašurinienė, Alvydas ir Vanda Vaičikauskai, Audronius ir Lionė Petroniai, Mindaugas ir Vida Ušinskiai bei kiti.

„Mūsų kaime vyksta naujos statybos, manau, kad turėdami bendruomenės namus mes sulauksime ir naujų bendruomenės narių. Neabejojame, kad bendruomenė nuolat augs“, – įsitikinęs Birbinčių bendruomenės pirmininkas R. Mašurinas.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Vaclovas Macijauskas įkurtuvių proga bendruomenei dovanodamas ąžuoliuką linkėjo išlaikyti savo vienybę ir kūrybiškumo galią.

Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių