Braška Savivaldybės vicemerės, Administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojos kėdės:

naujoji dauguma siūlo savo atstovus

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybėje kaip tik pavasaris – taip naujos koalicijos ir naujos postų dalybos. Vos metus išdirbusi pernai balandžio 13 d. pasikeitusi valdančioji dauguma ir vėl pasikeitė. Gegužės 6 d. išplatintas pranešimas, kad daugumoje nuo šiol dirbs Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Visuomeninis rinkimų komitetas „Kuriam kartu“, taip pat prie daugumos prisidėjo Tarybos narys Jonas Dumašius iš konservatorių sąrašo. Artėjančiame ketvirtadienio Savivaldybės tarybos posėdyje siūlomi klausimai dėl vicemero, Administracijos vadovo, jo pavaduotojos postų keitimo. Siūlomi sprendimo projektai šią savaitę jau aptarti keturiuose Tarybos komitetų posėdžiuose. Po dvejų metų pertraukos jie vyko gyvai Savivaldybės posėdžių salėje. Tarybos posėdis gegužės 26 d. taip pat vyks gyvai.


Vicemerių posto rokiruotė
Tarybai bus teikiamas parengtas sprendimo projektas: siūloma atleisti vicemerę liberalę Audronę Balnionienę iš Savivaldybės mero pavaduotojo pareigų prieš terminą. Taip pat išmokėti A. Balnionienei 3 mėnesių jos vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką, atleidimo iš pareigų dieną jai priklausantį darbo užmokestį bei kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas. Pagal LR vietos savivaldos įstatymą mero pavaduotojas mero siūlymu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu už sprendimą atleisti mero pavaduotoją slaptu balsavimu balsuoja visų savivaldybės tarybos narių dauguma.
A. Balnionienė „Bangai“ teigė, kad ji aktyviai dirbs iki pat Tarybos posėdžio ir vykdys vicemerės pareigas. Jos nuomone, svarbiausi darbai nuo kadencijos pradžios susiję su jai deleguota funkcija dėl infrastruktūros. „Diplomatija, atkaklumu ir argumentų kalba pavyko susidraugauti ir sėkmingai bendradarbiauti su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Dabar rajone turime net 7 bendradarbiavimo sutartis su LAKD, šį mėnesį Tarybai siūlomas parengtas sprendimo projektas dėl dar vienos. Jau dabar matome rezultatus: pavyko inicijuoti seniai parengtą dviračių tako į Kalniškės piliakalnį projektą, kuris dabar yra įgyvendinamas kartu su Tilto g. Gargžduose rekonstrukcija. Taip pat svarbus vykęs projektas – Priekulėje esančios Klaipėdos g. rekonstrukcija, ‒ „Bangai“ vardijo A. Balnionienė. ‒ Jau projektuojami šaligatviai Rasytės g. Sendvario sen. iki pat Radailių, taip pat LAKD prioriteto tvarka šių metų vasarą turėtų vykdyti rangos pirkimą Gargždų Kretingos Plento gatvės darbams.“
Vicemerė paminėjo ir asmeninę iniciatyvą, kurios rezultatas – Jokšų tilto rekonstrukcija: „Pavyko įtikinti Kultūros ministeriją, kad tai objektas, kuris vertas dalyvauti paveldosaugos programoje.“ A. Balnionienė pasidžiaugė, kad pavyko atkreipti kolegų Tarybos narių dėmesį ir skirti lėšų ugniagesiams – jiems buvo itin reikalinga speciali technika, taip pat šiais metais daugiau nei 1 mln. Eur skirta rajono švietimo įstaigoms. „Laiko pritrūko viskam. Esu įsitikinusi, kad rajone yra nemažai dalykų, ką būtų galima nuveikti ir pagerinti paslaugų, susisiekimo infrastruktūrą rajono gyventojams, ‒ sakė A. Balnionienė ir akcentavo, kad rinkėjai renka Tarybos narį, o ne pareigas: – Taigi buvau, esu ir būsiu Tarybos narė. O kaip vicemerė visus palinkėjimus naujai koalicijai išsakysiu po gegužės 26 d. priimto sprendimo. Vis dar dirbu ir dirbsiu tam, kad atliepčiau rinkėjų lūkesčius.“
Kitu Tarybos sprendimo projektu bus teikiama LVŽS atstovės Violetos Riaukienės kandidatūra į vicemerės postą. Ji pradėtų dirbti nuo gegužės 30 d. Tarybos nariai dėl minėtos kandidatės turės apsispręsti slapto balsavimo metu.


Administracijos direktorių kaita
Parengtu Tarybos sprendimo projektu siūloma atleisti ir Administracijos direktorių liberalą Justą Ruškį, kuris buvo paskirtas prieš metus antrą kartą pasikeitus valdančiajai daugumai. Tuomet iš pareigų buvo atleistas buvęs Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas. Sprendimo projekte siūloma atleisti J. Ruškį gegužės 26 d. iš Savivaldybės administracijos direktoriaus (politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu priimto įstaigos vadovo) pareigų pagal LR valstybės tarnybos įstatymą – praradus jį į pareigas skyrusios kolegialios savivaldybės institucijos – Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos – pasitikėjimą. Taip pat siūloma išmokėti atleidimo iš pareigų dieną jam priklausantį darbo užmokestį bei kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas. Sprendimo projekte numatyta pavesti Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjai Daivai Dilytei eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, kol bus paskirtas naujas Savivaldybės administracijos direktorius.
J. Ruškys „Bangai“ įvardijo, kad vienas svarbiausių darbų einant Administracijos direktoriaus pareigas buvo Strateginio plano parengimas ir jo įgyvendinimas. „Džiugu, kad planas buvo patvirtintas ir jo įgyvendinimas prasidėjo sniegui nutirpus. Jau dabar gyvenvietėse matosi pradėti darbai. Kalbant apie infrastruktūros pasikeitimus – tai asfaltas Antkoptyje, Girkaliuose, Endriejave ir Maciuičiuose; lietaus surinkimo projektai, apšvietimo įrengimo, takų, aikštelių įrengimo darbai Gargžduose“, ‒ pasakojo Administracijos direktorius. Anot jo, vienas reikalingiausių darbų – žvyrkelių, kurie esą buvo visiškai nustekenti, žvyravimas. Jis įsitikinęs, kad svarbūs ir sparčiai vykstantys darbai Gobergiškės darželio skyriuje, Endriejavo kultūros namuose ir daug kitų, gal plika akimi nematomų, bet būtinų darbų Klaipėdos rajonui. „Žinoma, ir Savivaldybės administracijos pertvarkymai, kurie įsigalios nuo birželio 1 d. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi komanda, kuri kiekvieną dieną kuria pokytį“, ‒ teigė J. Ruškys. Administracijos direktorius minėjo, kad palinkėjimus ir atsisveikinimo kalbas sakys įvykus faktui. „Posėdis vyks po savaitės, per tą laiką palinkėjimas gali keistis“, ‒ šypsodamasis sakė Administracijos direktorius. Kitu sprendimo projektu siūloma Administracijos direktoriaus kandidatūra – nuo birželio 6 d. Savivaldybės administracijai vėl vadovautų iki šiol opozicijoje dirbęs Visuomeninio rinkimų komiteto „Kuriam kartu“ seniūnas Sigitas Karbauskas.


Siūlymas atleisti pavaduotoją
Siūloma keisti ir Administracijos direktoriaus vieną iš pavaduotojų – parengtas sprendimo projektas dėl konservatorės Rasos Petrauskienės atleidimo nuo gegužės 26 d., taip pat išmokėti atleidimo iš pareigų dieną jai priklausantį darbo užmokestį ir kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas. Į „Bangos“ klausimus, kokį darbą eidama minėtas pareigas laikytų sėkmingiausiu, kam pritrūko laiko ir koks būtų palinkėjimas naujai koalicijai, Administracijos direktoriaus pavaduotoja atsakė mananti, kad klausimai yra stipriai per ankstyvi. „Tas pats, kas laidoti gyvą žmogų. Po posėdžio pateiksiu išsamius atsakymus. Dėkoju už supratimą“, ‒ atsakė R. Petrauskienė. Ketvirtadienio rajono Tarybos posėdyje sprendimo projekto, kas eitų Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, kol kas parengta nėra. Pagal rajono Tarybos veiklos reglamentą kandidatą Administracijos direktoriaus siūlymu birželio mėnesio posėdžiui teiks meras, suderinęs su koalicijos partneriais.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių