Burbuliukai greitai išgaruoja

Tapsime geresni, pradėsime sportuoti, atsisakysime žalingų įpročių – tai keletas populiariausių pažadų, kuriuos tūkstančiai gyventojų ištaria sau Naujųjų metų naktį. Tikima, kad metų sandūra – puiki proga pradėti naują gyvenimą. Deja, daugybė apklausų liudija, kad žmonių ryžtas išgaruoja taip pat greitai, kaip ir šampano burbuliukai. Praėjusiais metais britų sociologai prieš Naujuosius metus išsiaiškino, kad 15 milijonų Didžiosios Britanijos gyventojų planuoja pradėti naują gyvenimą, tačiau pakartotinė apklausa vasarį atskleidė, jog 8 milijonai nesugebėjo to padaryti ir grįžo į ankstesnes vėžes.

Geresnius 2014-uosius Žaliojo medinio arklio metus žada ir valdžios atstovai. Štai sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis užsimojo mažinti eiles poliklinikose. Siūloma, kad chroninėmis ligomis, pavyzdžiui, cukralige sergantys asmenys galėtų eiti tiesiai pas specialistus, jiems nereikėtų prieš tai apsilankyti pas šeimos gydytoją ir gauti siuntimo. „Pagaliau!“ – taip ministro siūlymą replikuoja pacientai. Siuntimų rašymą, manau, būtų galima dar labiau pažaboti. Jei skauda ausį ir noriu patekti pas LOR gydytoją, niekaip nesuprantu, kodėl turiu gaišti laiką ir laukti kilometrinėje eilėje prie šeimos gydytojo durų, kol gausiu siuntimą. Juk ir taip aišku, kad reikia LOR gydytojo, o ne chirurgo konsultacijos. Kai šeimos gydytojams užkraunama tiek rašliavos, natūralu, kad paciento apžiūra dažnai trunka trumpiau nei dokumentų pildymas. Dabar puikiai suprantu, kodėl gydytojų raštas neįskaitomas. Rašant vėjo greičiu mums išeitų dar ne tokios keverzonės.

Kol sveikatos apsaugos sistema sukasi nesibaigiančių reformų karuselėje, pacientams ir toliau teks apsišarvuoti kantrybe. Pastarosios gyventojai turi, kai reikia prasibrauti iki prekybos centrų nuolaidų: gali ir pusvalandį važinėti aplink „Akropolį“, kol pasistatys automobilį, vėliau dar laukti prie drabužių kabinų, kol pasimatuos vieną kitą 10–30 Lt nukainotą suknelę. Negąsdina eilės ir į anšlaginius Marijaus Mikutavičiaus, SEL koncertus. Tačiau kantrybė akimirksniu išsenka, jei reikia valandą palaukti prie gydytojo kabineto durų. Dėl linksmybių, naujų pirkinių galime aukotis, tačiau, kai tenka palaukti dėl sveikatos, paleidžiame bambėjimų tiradą. Apsispręskime dėl prioritetų, prisiminkime Naujųjų metų pažadus.

2014-aisiais turėtų išsipildyti ir Klaipėdos rajono valdžios seniai duotas pažadas – rodyti filmus legendiniame „Minijos“ kino teatre. Atsižvelgdama į tai, kad uostamiestyje, ypač savaitgaliais, filmų salės yra sausakimšos, o bilietus reikia įsigyti iš anksto, tikiu „Minijos“ kino teatro sėkme. Juolab kad visi skalambija apie atsigaunančią ekonomiką. Išties nustebau, kai prieš šventes kalbinau daugiavaikę šeimą ir viena iš atžalų teigė iš Kalėdų Senelio laukianti… planšetinio kompiuterio, o mama užsiminė, jog vaikų norai dažniausiai išsipildo. Atsitiktinai pakalbinta vienuoliktokė taip pat pasidžiaugė dar prieš šventes gavusi „iPhoną“. „Tokius turi beveik pusė klasės“, – sakė ji. Jei Kalėdų Seneliams pakanka pinigų planšetiniams kompiuteriams, prabangiems telefonams, manau, nebus pagailėta ir 10 Lt kino filmui Gargžduose.

Šiuo metu jau vyksta modernių, kino teatrų salėms pritaikytų kėdžių pirkimo procedūros. Jei pastarosios, kaip pasitaiko, užstrigtų, bėdos nebūtų. Juk kino filmą galima žiūrėti ir stovint. Nepulkite purkštauti, naujausia mada pasaulyje – tiek ilsėtis, tiek dirbti stovint. Mat sėdimas darbas padidina antsvorio tikimybę, daugėja sergančiųjų diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis, artritu ir pan. Britų medikai skelbia, jog vidutinis šalies pilietis galėtų pailginti savo gyvenimą bent 2 metais, jei sėdimąjį darbo ir gyvenimo būdą pakeistų bent kiek aktyvesniu. Tiek Leonardas da Vinčis, tiek Tomas Džefersonas, tiek Vinstonas Čerčilis didžiuosius savo darbus sukūrė stovėdami prie aukšto stalo. Klaipėdos rajono savivaldybės mero vietoje net inicijuočiau stovimą Tarybos darbą. Investicijų reikėtų tik aukštiems stalams, o mainais sutaupytume vietos ankštoje salėje ir gautume Klaipėdos rajono reklamą – per šalį nusiristų žinia apie sveiką gyvenseną propaguojančius politikus. Tai būtų pavyzdys rajono gyventojams, verslininkams. Be to, patys politikai dirbtų produktyviau, juk stovimas darbas ne tik stiprina sveikatą, bet ir aktyvina smegenų veiklą. Galbūt tada daugiau pažadų neišgaruotų it naujamečiai burbuliukai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių