Bus teisiami naujagimį mirtinai sušalti palikę sugyventiniai

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje naujagimio nužudymu kaltinama 34-erių metų moteris, o 54-erių metų jos sugyventinis – sukurstymu nužudyti.

Šių metų sausio 4 dieną, apie 18 val., Klaipėdos miesto policijos pareigūnai gavo pranešimą, jog uostamiestyje esančiame garažų masyve rastas negyvas kūdikis. Pareigūnai nedelsiant nuvyko į įvykio vietą ir ten rado naujagimio kūną. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas kraupaus įvykio aplinkybėms išsiaiškinti.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius.

Atlikto tyrimo duomenimis, vyriškos lyties kūdikį garaže, neblaivaus sugyventinio akivaizdoje, pagimdė kaltinamoji, kuri taip pat buvo apsvaigusi nuo alkoholio. Įtariama, kad gimusį kūdikį moteris sugyventinio nurodymu išnešė ir paliko prie garažo. Žiemą lauke paliktas bejėgiškos būklės naujagimis mirtinai sušalo.

Turimais duomenimis, kaltinamoji iš įvykio vietos buvo pasišalinusi, tačiau netrukus buvo rasta ir sulaikyta, o bejėgį vaiką šaltyje liepęs palikti kaltinamasis sulaikytas įvykio vietoje. Vėliau sugyventiniams skirtos kardomosios priemonės – suėmimas.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas nužudė mažametį, bejėgiškos būklės artimą šeimos narį ar giminaitį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Baudžiamoji byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių