Būsimų pirmokų tėvams – galvosopis dėl mokyklos

Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro Jakų skyriaus pirmokai pernai rugsėjo 1-osios šventėje džiaugėsi nauja mokykla.

Nors daug tėvų šiuo metu jau planuoja, kaip užims vaikus vasarą, daliai aktualus ir kitas klausimas – pirmokų priėmimo. Šiemet iš viso gauti 609 tėvelių prašymai dėl pirmokų priėmimo į Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo įstaigas. Ar paklius į norimą mokyklą? Ar užteks vietų? Kokie kriterijai lems sprendimus? Tokie klausimai jaudina būsimų pirmokų tėvelius.


Prašymų daugiau nei priešmokyklinukų
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė paaiškino, kad pastebėjo, jog priešmokyklinėse grupėse rajone šiais mokslo metais ugdomi 552 vaikai, o prašymų į pirmas klases gauta 609. „Tad tikėtina, kad yra migruojančių, grįžtančių iš užsienio, persikeliančių į rajoną, ir į pirmas klases kasmet ateina gerokai daugiau nei yra ugdoma priešmokyklinukų. Be to, į pirmas klases ateina ir šešiamečių“, – sakė I. Barbšienė.
Anot jos, daugiausia prašymų sulaukė Gargždų „Minijos“ ir „Kranto“ progimnazijos, Slengių mokykla-daugiafunkcis centras. Iš esmės tos mokyklos, kur didžiausia gyventojų koncentracija. Į „Minijos“ progimnaziją pateikti 162 prašymai, bet mokykla priimti galės tik 120 (5 komplektus). Į „Kranto“ progimnaziją pateikti 109 prašymai, bet, kai įvyks priėmimas „Minijoje“, tada turėsime tikslesnius skaičius, nes „Krantas“ irgi gali priimti 120 vaikų (5 komplektus).
„Mažiausiai prašymų sulaukia labiausiai nuo rajono centro nutolusios mokyklos, ten, kur gyvenvietėse mažiausiai gyventojų“, – informavo I. Barbšienė.


Sumuojami pirmumo kriterijai
Kokiais kriterijais remiantis bus priimami pirmokai į vieną ar kitą įstaigą? Jei pagrindinio priėmimo metu neįmanoma patenkinti visų priskirtos mokyklos aptarnavimo teritorijoje gyvenančių mokinių prašymų, pateiktų informacinėje sistemoje ir tiesiogiai mokyklai, yra atsižvelgiama į šiuos kriterijus, kurie yra lygiaverčiai ir sumuojami: 1. mokinio ir vieno iš tėvų (globėjo, rūpintojo) deklaruota gyvenamoji vieta mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje; 2. mokinys gyvena deklaruotoje mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje ir jam yra nustatyti specialieji ugdymosi poreikiai (vidutiniai, dideli, labai dideli); 3. mokinys gyvena šeimoje, auginančioje tris ir daugiau vaikų, kurių gyvenamoji vieta yra deklaruota priskirtoje aptarnavimo teritorijoje; 4. mokykloje mokosi mokinio brolis ar/ir sesuo.
„Esant vienodai pirmumo kriterijų sumai ir trūkstant laisvų vietų pirmenybė mokytis suteikiama mokiniams, kurių vienas iš tėvų (globėjas, rūpintojas) yra ilgiausiai deklaravęs gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone“, – informavo Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė.
Mokykla turi teisę prašyti pateikti gyvenamosios vietos deklaravimo pažymos kopiją bei dokumentus dėl specialiųjų mokinių poreikių. Mokiniams, nepriimtiems į mokyklą, siūlomos kitos tą pačią ugdymo programą vykdančios mokyklos, kuriose yra laisvų vietų.


Pradžiugins specialiais krepšeliais
I. Barbšienė, paklausta, ar visiems pirmokams užteks vietų rajono švietimo įstaigose, atsakė: „Ne visada pakanka vietos į konkrečią norimą įstaigą, bet kadangi galima nurodyti 3 mokyklas, tad į kažkurią patenkama. Jei patenkama į atokesnę mokyklą, sudaroma galimybė atvykti specialiaisiais reisais.“
Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, kalbėdama apie pradinių klasių pedagogus, sakė, jei yra mokytojų kaita ar didėja klasių komplektų skaičius, skelbiami konkursai. Tačiau nėra buvę, kad mokykla nerastų pradinių klasių mokytojo. Didelės pasiūlos tikrai nėra, bet visi pradinių klasių mokytojai priimami su reikiamu išsilavinimu.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad planuojama, jog ir šiais metais, kaip ir praėjusiais, kiekvieną rajono pirmoką pasieks specialūs krepšeliai, kuriuose bus viskas, ko reikia mokslo metų pradžiai. Praėjusiais metais buvo išdalyta apie 600 mokymosi rinkinių, kurių bendra vertė daugiau nei 20 tūkstančių eurų.


Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių