Buvusiam profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotojui teismas skyrė 12,5 tūkst. eurų baudą

Klaipėdos apylinkės teismas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl kyšininkavimo ir dokumentų suklastojimo pripažino kaltu buvusį Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotoją infrastruktūrai Aldeviną Viluckį. Teismas nuteistam asmeniui skyrė 12 500 Eur baudą ir valstybės naudai konfiskavo 6730 Eur.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Klaipėdos valdyba, tyrimą kontroliavo – Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Bylos duomenimis buvęs profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotojas, būdamas atsakingu už centro infrastruktūros pirkimų vykdymą ir statybos darbų priėmimą, 2017–2018 metais sistemingai reikalavo kyšių ir per keletą kartų iš privačios bendrovės, veikiančios inžinerinių sistemų ir tinklų aptarnavimo srityje, priėmė daugiau nei 6700 Eur kyšį. Už neteisėtą atlygį, kaip įtariama, buvo sudarytos palankios sąlygos bendrovei dalyvauti ir laimėti viešuosius pirkimus bei vykdyti sutartis.

Bendrovės vadovas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už kyšio davimą, nes iš jo buvo reikalauta kyšio ir iki jo pripažinimo įtariamuoju, jis savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugai.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių