Byla dėl fiktyvaus COVID-19 vakcinaciją patvirtinančio įrašo gavimo perduota teismui

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl papirkimo siekiant neteisėtai gauti COVID-19 vakcinaciją patvirtinantį įrašą pareikšti sutuoktinių porai iš uostamiesčio. Moteris taip pat kaltinama disponavusi suklastotu dokumentu. Dar trys asmenys kaltinami padėję duoti kyšį už minėtų fiktyvių įrašų įtraukimą į „E-sveikata“ sistemą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai. Jiems vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Klaipėdoje gyvenantys vyras ir žmona, veikdami bendrininkų grupėje, 2021 m. vasarą galimai papirko vienos privačios gydymo įstaigos darbuotojus, kad būtų padaryti tikrovės neatitinkantys įrašai apie paskiepijimo nuo COVID-19 faktą. Įtariama, kad už 2 asmenų – kaltinamosios ir jos sūnaus – netikrus COVID-19 vakcinacijos įrašus galėjo būti perduotas 1000 eurų kyšis.

Atliekant tyrimą gauta duomenų, jog, kaltinamoji, pasinaudojusi galimai neteisėtai gautu galimybių pasu, pateko į vieną Klaipėdos mieste esantį prekybos centrą.

Sutuoktinių porai kaltinimai pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio („Papirkimas“) 2 dalį. Moteriai pareikšti kaltinimai ir pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“) 1 dalį.

Trims sutuoktinių bendrininkams, galimai tarpininkavusiems siekiant perduoti kyšį gydytojams, pareikšti kaltinimai dėl padėjimo papirkti. Už tai kaltinamiesiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys laikomi nekaltais, kol jų kaltumas nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Bendras Prokuratūros ir STT pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių