Užsieniečių išnaudojimu priverstiniam darbui kaltinami tėvas ir dukra stos prieš teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje išnaudojimu priverstiniam darbui kaltinami du fiziniai ir vienas juridinis asmuo. Buvo surinkta pakankamai duomenų, kad 54 metų Kauno rajono gyventojas ir jo 32 metų Klaipėdos rajone gyvenanti dukra, pasinaudoję dviejų Tadžikijos Respublikos piliečių pažeidžiamumu, išnaudojo juos priverstiniam darbui jų valdomame ūkyje.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Tyrimo duomenimis, vienoje Kauno krovinių pervežimo įmonėje transporto skyriaus vadovu dirbantis kaltinamasis, būdamas tiesiogiai atsakingu už iš trečiųjų šalių atvykusių žmonių įdarbinimą tolimųjų reisų vairuotojais, paruošė įdarbinimo dokumentus, pagal kuriuos minėtoje įmonėje buvo įdarbinti du Tadžikijos Respublikos piliečiai. Įtariama, kad jis, žinodamas, jog užsienio šalies piliečiai neturi pakankamai patirties ir įgūdžių dirbti vairuotojais, atvykėlius priverstiniam darbui nuvežė į savo dukrai ir jam pačiam priklausantį avių ūkį, esantį Klaipėdos rajone. Turima duomenų, kad kaltinamasis Tadžikijos piliečius informavo, jog šiems laikinai reikės prižiūrėti avis bei atlikti kitus ūkio darbus, kol jie galės įgyti reikiamų žinių neva netrukus prasidėsiančiuose vilkikų vairuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose ir pradėti dirbti tolimųjų reisų vairuotojais.

Surinktų duomenų visuma atskleidė, kad aukomis tapę vyrai buvo apgyvendinti metaliniame konteineryje su minimaliomis gyvenimui tinkamomis sąlygomis, dirbo be poilsio dienų, jų darbas buvo kontroliuojamas stebint juos vaizdo kameromis. Turimais duomenimis, vienas nukentėjusiųjų minėtame ūkyje dirbo 2020 m. sausio–birželio mėn., kitas – 2021 m. balandžio–rugpjūčio mėn.

Tyrimo metu nustatyta, kad užsienio valstybės piliečiams kiekvieną mėnesį buvo pervedamas atlyginimas iš transporto bendrovės sąskaitos pagal toje įmonėje užpildytus darbo laiko apskaitos žiniaraščius, nors realiai jie dirbo visiškai numatyto darbo pobūdžio neatitinkančius darbus kaltinamųjų ūkyje.

54 metų kaltinamajam pareikšti kaltinimai dėl išnaudojimo priverstiniam darbui ar paslaugoms. Už tai asmuo gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Kaltinamoji moteris ir jos vadovaujamas ūkis teisme privalės atsakyti dėl naudojimosi asmens priverstiniu darbu ar paslaugomis. Už šią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių