Teisiamųjų suole atsidūrė trys sukčiavimu bei kitais nusikaltimais kaltinami klaipėdiečiai

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys anksčiau ne kartą teisti uostamiesčio gyventojai kaltinami sukčiavimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Rumbinaitė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų vasario 24 d. į Klaipėdos apskrities VPK pareigūnus kreipėsi 75 m. klaipėdietė, kuri nurodė, kad sulaukė skambučio iš jos anūku prisistačiusio asmens, kuris teigė, jog avarijos metu sunkiai sužalojo kitą žmogų ir jam nedelsiant reikia 47 000 eurų. Senjorei atsakius, kad grynųjų pinigų ji namie neturi, tariamas anūkas telefonu jai pasakė, kad ateis netoliese esantis jo draugas ir paims jos banko kortelę bei galės nuimti pinigus iš bankomato. Pašnekovo įtikinta moteris į namus įsileido nepažįstamą asmenį, kuriam padavė banko kortelę ir atskleidė jos PIN kodą. Atliekant tyrimą paaiškėjo, jog iš moters banko sąskaitos buvo bandyta išgryninti 200 eurų, tačiau tris kartus neteisingai suvedus kortelės PIN kodą, ji buvo užblokuota.

Tokio pobūdžio skambučio šių metų birželio 12 dieną sulaukė ir dar viena Klaipėdoje gyvenanti 66 m. moteris. Ji į policijos pareigūnus kreipėsi po to, kai su ja susisiekė tariamas sūnus, kuris Vokietijoje neva padarė avariją ir jam reikia sumokėti 2 000 eurų. Į moters butą atėjęs nepažįstamas asmuo prisistatė esantis Lietuvos konsulato Vokietijoje darbuotojas, kuris nugabens duotus pinigus jos sūnui. Tokiu būdu įtikinta moteris nepažįstamam asmeniui padavė 2 000 eurų, ir šis su gautais pinigais pasišalino iš buto.

Nuoseklus ir kruopštus prokurorų bei policijos pareigūnų darbas padėjo nustatyti minėtas moteris galėjusius apgauti asmenis. Atlikto tyrimo metu gauta duomenų, kad nukentėjusioms moterims skambino 41-erių metų ne kartą praeityje už sukčiavimus bei kitas nusikalstamas veikas teistas klaipėdietis. Jam pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, vagystės, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos. Dėl tų pačių nusikalstamų veikų privalės atsakyti ir, įtariama, kartu veikęs anksčiau teistas 39 m. Klaipėdos gyventojas. Abu kaltinamieji šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes. Trečiajam bylos kaltinamajam – 22 m. uostamiesčio gyventojui, kuris taip pat žinomas teisėsaugos pareigūnams, kaltinimai pareikšti dėl sukčiavimo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė J. Rumbinaitė pažymi, kad telefoniniai sukčiai veikia itin aktyviai, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs ir neprarasti budrumo: „Vertėtų prisiminti, kad teisėsaugos pareigūnai, bankų ir kitų įstaigų darbuotojai neturi teisės ir niekuomet telefonu neprašo pateikti asmeninės informacijos, per tarpininkus perduoti jiems pinigų ir pan. Jei sulaukėte skambučio iš tariamo giminaičio, vertėtų įsitikinti, ar tai tikrai tie asmenys, pavyzdžiui, užduoti kontrolinių klausimų, į kuriuos atsakymą žinotų tik jie ir pan. Kilus įtarimui, jog galimai bendravote su sukčiais, praneškite apie tai pareigūnams“.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių