Klaipėdietį laiptinėje peiliu sužalojusiam vyrui prašoma skirti priverstinį gydymą

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl peiliu laiptinėje užpulto uostamiesčio gyventojo. Tyrimui vadovavęs prokuroras kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo 52 m. užpuolikui.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Jurij Petuchov.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai 2022 metų kovo 2 dieną Klaipėdoje, vieno Kauno gatvėje esančio daugiabučio laiptinėje, peiliu užpultas 37 metų šio namo gyventojas.

Šis tyrimas, vadovaujantis pradine informacija ir pirminėmis ekspertų išvadomis, buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnį („Nesunkus sveikatos sutrikdymas“), tačiau vėliau, surinkus daugiau duomenų ir gavus patikslintas ekspertų išvadas, nusikalstama veika buvo perkvalifikuota į pasikėsinimą nužudyti (BK 22 str. 1 d., 129 str. 1 d).

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo skirta stacionari teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl lėtinio psichikos sutrikimo vyras ir nusikaltimo įvykdymo metu, ir vėliau negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. Specialistai konstatavo, kad asmeniui, padariusiam įstatymo uždraustą veiką, rekomenduojamas priverstinis gydymas – stacionarinis stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje griežto stebėjimo sąlygomis.

Gavęs šias ekspertų išvadas, prokuroras J. Petuchov liepos 15 dieną kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių