Darbo inspekcija tyrimą „Minijos“ progimnazijoje nutraukė

Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vasario 1 d. anoniminio skundo pagrindu pakartotinai lankėsi Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos teritorinio padalinio atstovai.
Pirmojo patikrinimo metu pagal skundą tikrinta esą progimnazijoje nelegaliai dirba valytojos, kai kurios atlygį gauna grynaisiais pinigais. Vėliau gauta papildoma informacija esą yra įdarbinti aptarnaujančio personalo darbuotojai, kurie faktiškai nedirba.
Apie VDI patikrinimus „Minijos“ progimnazijoje ir darbuotojų skundus dėl darbo sąlygų pirmiausia parašė dienraštis „Klaipėda“. Vėliau kai kurie techninio personalo darbuotojai savo nusiskundimus išsakė ir „Bangos“ redakcijai. Jie taip pat teigė, kad esą apie būsimą VDI vizitą į mokyklą juos iš vakaro įspėjo pavaduotoja ūkio reikalams ir prisakė būti darbo vietose. Atsakydami į redakcijos klausimus tiek progimnazijos direktorius J. Gindulis, tiek pavaduotoja ūkio reikalams D. Lažinskienė darbuotojų skundų pagrįstumo nepripažino.
Vasario 21 d. VDI pateikė atsakymą dėl atlikto patikrinimo. Jame nurodė, kad progimnazijoje darbo grafikai yra, 37 aptarnaujančio personalo darbuotojai pagal sąrašą sutikrinti, patikrinimo metu niekas nepareiškė jokių nusiskundimų. Pažymima, kad progimnazija teikė dokumentus apie darbuotojams priskaičiuotus ir į banko asmenines sąskaitas pervestus atlyginimus. „Įvertinus išdėstytą nelegalaus darbo faktų nenustatyta, kad darbuotojams būtų mokamos kokios nors išmokos grynais pinigais, duomenų negauta. Tyrimas nutrauktas“, – išvadą pateikė Valstybinė darbo inspekcija.
Klaipėdos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija vasario 8 d. posėdyje po pokalbio su progimnazijos direktoriumi J. Ginduliu mokykloje pasiūlė atlikti vidaus auditą (šio mokyklos vadovo kadencijos metu vidaus audito iki šiol nebuvo atlikta), o rajono Savivaldybė nutarė atlikti tarnybinį patikrinimą.
„Bangos“ inf.
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių