Dauparų daugiafunkcis centras: namai ten, kur širdis

Dauparų bendruomenė įgyvendino iniciatyvą po vienu stogu sutelkti kultūros, bibliotekos, sveikatingumo poreikius

Kartu su Dauparų bendruomenės pirmininku M. Srėbaliumi daugiafunkcio centro atidarymo šventėje įkurtuvių juostelę perkirpo vicemerė V. Riaukienė.

Moderniame Dauparų daugiafunkciame centre, įsikūrusiame Gobergiškės kaime, prieš porą savaičių nuaidėjo įkurtuvių džiaugsmas. Čia po vienu stogu sutelpa ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos, ir Gargždų kultūros centro filialai, ir sveikatingumo erdvė.
Modernios erdvės ir sprendimai
Naujai pastatytame daugiafunkcio centro priestate įkurtas modernus grožio ir sveikatingumo terapijos paslaugas siūlantis bendruomeninis verslas – sveikatingumo centras. Įrengti trys kabinetai, kuriuose bus atliekama apie 20 įvairių veidą puoselėjančių ir kūną sveikatinančių procedūrų. Pasak Dauparų bendruomenės valdybos narės Gretos Srėbalienės, šiuo metu jau įdarbintos trys specialistės, reikėtų dar trijų. Procedūros bus atliekamos naudojant moderniausius aparatus bei aukštos kokybės kosmetiką. Tikimasi konkuruoti ne tik šiuolaikine įranga, bet ir klientams prieinamomis kainomis. Vakar bendruomenė buvo surengusi atvirų durų dieną, kurioje visi galėjo apžiūrėti patalpas, susipažinti su siūlomomis paslaugomis, specialistėmis. Taip pat čia bus organizuojamos ir įvairios sveikatingumo ugdymo, sporto ir judumo veiklos, grupiniai užsiėmimai vaikams ir senjorams.
Suremontuotos buvusios katilinės patalpos naudojamos bendruomenės poreikiams – susirinkimams, renginiams, jaunimo susibūrimams. Pagrindinėje buvusios katilinės salėje, kurioje dabar akį traukia aukšta balta erdvė, įsikūrė ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dauparų filialas. Kad biblioteka neužimtų didelės erdvės ir salė galėtų būti transformuojama, bibliotekos sistemoms pasirinktas inovatyvus sprendimas – sustumiamos spintos. „Tokios išvažiuojamos knygų lentynos yra vienintelės mūsų rajone“, – pastebėjo Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos l. einanti direktorės pareigas Aurelija Butkutė-Norkevičienė.
Atskira darbo vieta įrengta ir Gargždų kultūros centro renginių organizatorei, tad Dauparų gyventojams bus užtikrinta ir kokybiška kultūros paslauga.
Įveikė įvairiausias kliūtis
Įkurtuvių šventėje aidėjo sveikinimų lavina, palydima Gargždų kultūros centro diksilendo (vadovas Bronislovas Vaičius) entuziastingo muzikavimo bei solisčių Mildos Šeškevičienės ir Smiltės melodingų dainų. Improvizuotoje studijoje, kurioje renginio vedėja Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė kalbino vakaro svečius, atsiskleidė daugiafunkcio centro statybos užkulisiai.
Dauparų bendruomenės pirmininkas Mindaugas Srėbalius sakė, kad bendruomenei stigo erdvės, kurioje galėtų susitikti, bendrauti, aptarti ir vystyti savo veiklą. „Gyvenu su šeima Dauparuose, esu savo gyvenamosios vietos patriotas, man svarbu, kas čia vyksta ir kaip mes galime vystyti bendrystės ryšius, kurie kurtų pridedamąją vertę. Tad ėmėmės įgyvendinti daugiafunkcio centro idėją, o ją paversti realybe iš visos širdies ėmėsi visa mūsų bendruomenė. Juk namai yra ten, kur tavo širdis. Neslėpsiu, buvo sunkių periodų, kol projektą įgyvendinome“, – kalbėjo M. Srėbalius.
Šiuos žodžius sveikindama su įkurtuvėmis ir sėkmingai pabaigtu projektu patvirtino ir VVG „Pajūrio kraštas“ pirmininkė Raimonda Damulienė, komentavusi, jog buvo ilgas ir sunkus pirminis periodas tvarkant techninio projekto dokumentaciją, kuri strigo dėl įvairiausių kliūčių. „Pasirodo, čia net ne pastatas, o vandens telkinys“, – kuriozinę situaciją prisiminė R. Damulienė. „Labai džiaugiuosi, kad Dauparų bendruomenė yra stipri, o bendruomenė yra jėga, jie patys sugebėjo pastatyti šituos namus. Taip, Savivaldybė prisidėjo, bet jeigu ne jų pačių ryžtas, užsibrėžimas, šito nebūtų“, – akcentavo VVG „Pajūrio kraštas“ pirmininkė.
Tikėjo gera iniciatyva
Klaipėdos rajono savivaldybė prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo 216 tūkst. eurų, iš viso projekto vertė – beveik 316 tūkst. eurų. Savo lėšų, savanoriškų darbų negailėjo ir visi bendruomenės nariai. Dokumentacijos paruošimui ir aplinkos tvarkymui bendruomenė papildomai išleido daugiau nei 14 tūkst. eurų.
Daugiafunkcis centras Dauparuose duris atvėrė įgyvendinus projektą „Dauparų sveikatingumo erdvė“, kuris finansuotas pagal Kaimo plėtros fondo LEADER programos priemonę „Pelno nesiekiančių organizacijų verslumo ir partnerystės skatinimas“. Šios paramos suma – 99 989 Eur.
„Mes tikėjome šia iniciatyva, tik pati bendruomenė geriausiai žino, ko jai reikia. Geri namai tušti nebus niekada. Ačiū Dauparų bendruomenės pirmininkui už gražią iniciatyvą – čia įkurtus ne tik bendruomenės namus, tačiau ir visą kultūros židinį – bibliotekos ir kultūros centro filialus. O šiuos namus vienija ir jungia būrys šiandien čia susirinkusių palaikančiųjų, bend­raminčių. Nuoširdžiai sveikinu visą bendruomenę ir linkiu toliau sėkmingai klestėti“, – kartu su bend­ruomenės pirmininku M. Srėbaliumi perkirpdama įkurtuvių juostelę Dauparų daugiafunkcio centro atidarymo šventėje kalbėjo Klaipėdos rajono vicemerė Violeta Riaukienė.
Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, šventindamas Dauparų bend­ruomenės naujuosius namus, pirmiausia prašę nepamiršti dvasingumo, lietuviškų tradicijų ir kultūros puoselėjimo.

Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių