Dėl svetimo galimybių paso panaudojimo – baudžiamoji atsakomybė

Trims Klaipėdoje bei Gargžduose gyvenantiems vyrams teks atsakyti dėl svetimo galimybių paso panaudojimo. Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai perdavė teismui baudžiamąsias bylas, kuriose uostamiesčio regione gyvenantys 35–37 metų vyrai kaltinami dėl neteisėto kito asmens dokumento panaudojimo.

Ikiteisminiai tyrimai, kuriuos atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai, buvo pradėti šių metų lapkričio pradžioje. Vyrai įkliuvo, kai į prekybos centrus pateko pasinaudoję svetimais galimybių pasais.

Ne jiems priklausančiais dokumentais disponavę asmenys buvo patikrinti ir sulaikyti prekybos centre buvusių policijos pareigūnų, kurie tuo metu tikrino parduotuvės lankytojų dokumentus bei galimybių pasus. Teisme bus sprendžiamas klausimas ir dėl kaltinamųjų mobiliųjų telefonų, kuriuose jie laikė ne jiems priklausančius galimybių pasus, konfiskavimo.

Prokurorai, įvertinę tai, kad ikiteisminio tyrimo metu vyrai pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu ir dėl bylų nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka.

„Toks iš pažiūros nekaltai atrodantis veiksmas užtraukia griežtą baudžiamąją atsakomybę, kuri numatyta asmenims nuo 16 metų. Apsaugos darbuotojų, policijos pareigūnų apgaudinėjimas, naudojant svetimus galimybių pasus, yra nusikaltimas, kurį lydi griežtos bausmės. Be to, labai svarbu suvokti, jog dabartiniame pandemijos fone ypač svarbu atsakingai rūpintis tiek savo, tiek aplinkinių sveikata, savo veiksmais nekelti kitiems rizikos“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Juozas Sykas.

Prokuratūra pažymi, jog svetimo galimybių paso panaudojimas yra tyčinis apysunkis nusikaltimas, už kurį numatytos griežtos bausmės – nuo 100 iki 4 000 MGL (5 000–200 000 Eur) dydžio baudos arba 15–90 parų areštas, ar net laisvės atėmimas iki 6 metų.

Prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių