Dirvupiuose parašiutininkų kaimynystė prisijaukinta?

Daugiau nei 20 metų Dirvupiuose veiklą vykdo parašiutininkų klubas „Skydive“. Nuo balandžio iki rugsėjo pabaigos trunkantis šuolių parašiutu sezonas ne visada džiugina rajono gyventojus. Mat prieš ketverius metus pradėtas naudoti lėktuvas „Cessna“. Amerikietiško orlaivio triukšmas piktina kai kuriuos žmones, tačiau „Bangos“ kalbintos Gindulių ir Jakų gyventojos redakciją tikino, kad su kaimynais „susigyveno“.

Klubas stengiasi bendrauti

Parašiutininkų klube „Skydive“ yra daugiau nei 30 narių, o per sezoną iki 1 000 mėgėjų pabando šuolį parašiutu. Veikla vykdoma sezono metu nuo balandžio iki rugsėjo pabaigos. Per metus vykdoma apie 200 valandų skrydžių, o per dieną apie 10 pakilimų, priklausomai nuo oro sąlygų. Daugelis ekstremalų nori išbandyti paslaugą ir atvyksta net iš Latvijos ir kitų miestų. Nors šiai veiklai klubas turi visus reikalingus leidimus, tačiau retkarčiais sulaukia gyventojų pasipiktinimo dėl lėktuvų keliamo triukšmo. „Buvo keli skambučiai iš Lelių bei Gindulių kaimų. Tad dar praėjusį mėnesį susitikome su „Skydive“ vadovu ir diskutavome apie nepatogumus gyventojams galimai keliantį triukšmą. Klubo vadovas geranoriškai ieško išeičių, koreguoja lėktuvo skrydžių maršrutus, bendradarbiauja su bendruomenėmis, įsiklauso į visuomenės išsakytą nuomonę ir daugiau nei 20 metų vykdomos veiklos sustabdyti neplanuoja“, – „Bangai“ sakė Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Urbutė ir pabrėžė, kad iki šiol seniūnija nėra gavusi nė vieno raštiško gyventojo skundo dėl šios problemos.

Iki 10 min. per dieną

Minėto klubo vadovas G. Skučas pripažino, kad parašiutininkus į orą keliantys lėktuvai triukšmą kelia, tačiau akcentavo, kad šis nepatogumas – trumpalaikis. „Turime du lėktuvus. „Kukurūzniko“ skleidžiamas garsas gana duslus. Amerikietiško orlaivio „Cessna“, kuris naudojamas visoje Europoje, keliamas triukšmas didesnis, nes jo garsas – aukštų dažnių. Reikia suprasti, kad šis lėktuvas nėra žoliapjovė, kuri įkyriai zyzia valandą. Lėktuvas per dieną pakyla apie 10 kartų. O vienas pakilimas – tik iki 1 minutės. Vadinasi, triukšmas ilgiausiai per dieną trunka iki 10 minučių“, – teisinosi „Skydive“ vadovas ir tikino, kad stengiamasi maršrutus planuoti taip, kad skrydžiai nevyktų virš tų pačių gyvenamųjų namų. Taip pat pašnekovas atkreipė dėmesį, kad naujakuriai, prieš rinkdamiesi gyvenamąją vietą, turėtų pasverti, kad gyvens netoliese aerodromo ir sezono metu nebus labai tylu.

Priprasti prie modernumo

„Banga“ teiravosi ir pačių gyventojų, ar parašiutininkų klubo lėktuvai išties kelia nepatogumų. Štai Lelių kaimo gyventoja Deimantė Žilienė sakė, kad orlaivio triukšmas girdimas, tačiau netrukdo. „Lėktuvo garsas praneša apie karštas vasaros dienas. Pamenu, kai augome su broliu, lėkdavome per pievą ieškodami, kur šuolininkas nusileido. Tuomet ir stirnų grupelės pro šalį keliaudavo išdidžiai galvas iškėlusios, ir lėktuvas, vadinamas „kukurūznikas“, kasdien pralėkdavo. Niekada nemaišė ir nemaišo joks garsas ar vaizdas. Ir juokas, ir pyktis ima dabar klausantis nuolat dejuojančių tautiečių apie juos erzinančius garsus ir panašius dalykus. Reikia suprasti, kad kaimas tapo modernus, ir priimti jame vykdomas veiklas, kurios garsina rajono vardą ne tik Lietuvoje“, – nuomonę reiškė gyventoja. Jai antrino ir Gindulių gyventoja Eglė Gerulienė. Anot moters, daugiau triukšmo nei lėktuvai kelia gyvenvietėse vykstančios nuolatinės statybos ir jose zujanti technika.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Gargždų skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Vainauskienė informavo, kad minėtas skyrius nėra gavęs skundų dėl parašiutininkų keliamo triukšmo Dirvupių kaime. Tad objektas iki šiol nėra tikrintas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių