• 8 rugpjūčio, 2022
|

Diskutavo apie jauno žmogaus pasaulį

Grupė Vėžaičių pagrindinės mokyklos 8–10 klasių mokinių, lydimų socialinės pedagogės Irenos Liebienės ir psichologės Neringos Gerdauskytės, lapkričio 25 d. dalyvavo Gargždų atviro jaunimo centro organizuotoje konferencijoje „Jauno žmogaus pasaulis“.

Ten savo mintimis diskusijų forma dalijosi režisierius, aktorius, atlikėjas, kompozitorius Vidas Bareikis, dainininkė Ieva Zasimauskaitė, sportiškasis reperis Vytautas Medineckas-Ironvytas, Jaunimo linijos, Atviro jaunimo centro, Visuomenės sveikatos biuro atstovai.

Vienoje iš konferencijos dalių diskutuota apie motyvaciją, kaip motyvuoti nemotyvuotą. V. Bareikis teigė, kad „motyvacija – tai tikslo turėjimas. Žmogus turi išsikelti tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius tikslus ir jų siekti. Vienas iš įkvėpimo šaltinių, kuriame galime pasisemti motyvacijos, – tai knygų skaitymas. Kita sritis – savanorystė (nuo rūpinimosi gyvūnais iki praktikos įmonėje).“ Diskusijos dalyviai akcentavo įsisąmoninimo, kad kažkam esi reikalingas, svarbą. Prie mokinių motyvacijos veikti prisideda ir dalyvavimas projektuose, mokinių savivaldoje. Šią konferencijos dalį V. Bareikis baigė savo dainomis.

Antroje konferencijos dalyje diskutuota tema „Pasitikėjimas savimi“. I. Zasimauskaitė kvietė jaunimą rūpintis ne tik savo kūnu, išore bei fizine sveikata, tačiau nepamiršti pasirūpinti ir savo vidiniu pasauliu. „Jaunimo linijos“ atstovė akcentavo, jog svarbu nelaukti, kol sunkumai užaugs, o susidūrus su jais nebijoti kreiptis pagalbos į žmones, kuriais pasitikima. Apibendrinant diskusiją akcentuota, jog jaunam žmogui būtina rasti aplinką, kur jis gerai jaučiasi, yra priimtas, gali daryti tai, ką mėgsta ir kas sekasi bei nelyginti savęs su kitais.

Trečioje dalyje dėmesys skirtas psichoaktyviųjų medžiagų poveikiui, žalingų įpročių atsisakymui. Vienas iš būdų atsisakyti žalingų įpročių – užimtumas. Sporto klubo „Kuršis“ atstovas pristatė veiklos galimybes jaunimui Klaipėdos rajone. V. Medineckas teigė, jog svarbu nebijoti būti savimi ir daryti tai, kas tau patinka, o ne galvoti, ką pasakys kiti.

Per pertraukas konferencijos dalyviai buvo kviečiami susipažinti su „Jaunimo linijos“, Atviro jaunimo centro, policijos ir kitų organizacijų veikla, galėjo pasivaišinti kava, arbata, užkandžiais. Prie fotosienelės galėjo nusifotografuoti su savo draugais, diskusijų dalyviais V. Bareikiu, I. Zasimauskaite ir V. Medinecku.

Konferencijoje „Jauno žmogaus pasaulis“ mokiniai turėjo galimybę susitikti su žymiais žmonėmis, pasisemti žinių iš jų pasakojimų bei pabendrauti su buvusiais bendraklasiais, besimokančiais kitose mokyklose. Laikas, praleistas netradicinėje aplinkoje, prabėgo akimirksniu, todėl mokiniai išreiškė norą, kad tokių konferencijų būtų daugiau.

Psichologė N. GERDAUSKYTĖ ir socialinė pedagogė I. LIEBIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių