Dovanoms įkvepia net mokyklos laboratorija

Šventinių dovanų ruošimas ir pirkimas kartais gali kelti nemažai chaoso ir nerimo. Vieni perka dovanas iš interneto, kiti – gamina patys, tad buvo įdomu pasiteirauti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių, kaip jie ruošiasi pradžiuginti artimuosius.
Vertinamas rankų darbas
„Manau, yra labai svarbu visus metus klausytis draugų ir artimųjų, išgirsti jų norus, pomėgius, svarbias mintis. Tai padeda apsispręsti dėl dovanų. Vienais metais dovanojome rankų darbo dovanas. Gaminome žvakes kriauklėse, kepėme kepinius. Šiais metais su vaikinu nusprendėme padaryti linksmą ir ūkišką rinkinį tėvams: į krepšelį sudėti močiutės gamintą varškės sūrį, medų, lašinukų ar kumpelio gabalėlį, marmelado, vaisių“, – atskleidė Anielė Damašiūtė.
„Jau trečias šventinis sezonas, kai užsiimu portretų iš nuotraukų, įvairių iliustracijų, atvirukų piešimu pagal užsakymus. Šiuo metu užsakymų būna labai daug ir pačių įvairiausių: nuo tradicinio varianto, kurį užsisako daugelis, – portretų, iki atvirukų, minimalistinių iliustracijų, kuriose, pavyzdžiui, matosi tik aprangos, bet ne žmonių veidai. Klientai švenčių laikotarpiu kupini idėjų ir norų, kuriuos stengiuosi išpildyti taip, kad nebūtų nuviltas nei užsakovas, nei gavėjas. Labai smagu po švenčių sulaukti teigiamų žinučių iš tų, kurie gauna mano pieštus darbus dovanų“, – patirtimi dalijosi Ineta Stalmokaitė, IV b klasės mokinė. Pasak Inetos, reklamuojant kūrybinius darbus vis daugiau žmonių pastebėdavo ir vis gausėjo užsakymų įvairioms progoms.
„Manau, kad labai svarbu daryti rankų darbo dovanas, nes tai pabrėžia ne tik unikalumą, bet ir žmogaus įdirbį, kai dėmesys atkreipiamas į kiekvieną detalę. Tokias dovanas galima ir individualizuoti. Ir vietoj to, kad masiškai gaminamas prekes pirktume prekybos centruose, geriau rinktis rankų darbo dovanas ir taip paremti kūrėjus. Pati taip pat stengiuosi ieškoti ir pirkti dovanas iš smulkiųjų verslų, dažnu atveju rankų darbo prekės būna daug kokybiškesnės, originalesnės“, – įsitikinusi Ineta.
Sekėsi verslo mugėje
„Esame Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, IIIc klasės mokinės, kurios gaminame muiliukus gamtos mokslų laboratorijoje. Viskas prasidėjo nuo to, kai mūsų chemijos mokytoja pasiūlė metinio darbo temą, susijusią su muilais ir jų savybėmis. Sutikome, visai negalvodamos apie tai, kad netrukus priimsime užsakymus. Iš pradžių buvo daug jaudulio, daug klausimų. Netrukus sulaukėme pasiūlymo dalyvauti mokyklos „Verslo mugėje“. Nuo to laiko pradėjome vis daugiau ir daugiau gaminti, didinti porcijas, improvizuoti: anksčiau buvusios baimės ir streso nebeliko“, – pasakojo gimnazistės Vesta Gumuliauskaitė, Emma Paulauskytė ir Emilija Stankutė.
Gimnazistės pasidžiaugė, kad mugės metu iš tikrai nemažo kiekio muilų teliko keli. Skatinamos savo mokytojų jos susikūrė puslapį socialiniuose tinkluose („EVE muilai“ „Facebook“, „Instagram“) ir pradėjo priiminėti užsakymus. „Tai tikrai nebuvo lengva: mokyklą palikdavome tik 17–18 val., o grįžus laukdavo dar ir kiti rūpesčiai. Paskutinėmis dienomis jautėme stiprų nuovargį ir norėjome pertraukos, bet ištraukdamos gražiuosius muiliukus iš formelių ir pamatydamos vis kitokį, neeilinį, be galo gražų rezultatą, nesustojome. Švenčių proga norėjome džiuginti save bei klientus“, – nuotaikingai kalbėjo Vesta, Emma ir Emilija.
Danielė DOMEIKYTĖ
Asociatyvi nuotr.