Gimnazistus į parką išviliojo poezija

Poezija – tai reikšminga kultūrinės, istorinės bei literatūrinės išraiškos forma, kuri ir mūsų tautai, ir kitoms padarė didelę teigiamą įtaką, siekiant išsaugoti tapatybei svarbias vertybes. Kovo 21 dieną yra minima Pasaulinė poezijos diena – jos proga Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientai dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje miesto parke.
Veikliai gimtosios kalbos mokytojai metodininkei Zofijai Vaitkuvienei kilo idėja Poezijos dienos proga abiturientams vesti kitokią lietuvių kalbos ir literatūros pamoką Gargždų miesto parke, prie gargždiškio kunigo, rašytojo, žurnalisto Mykolo Vaitkaus paminklo. Kartu su mokinių pagalba visa tai puikiai pavyko realizuoti! Vieni mokiniai paruošė trumpus pristatymus apie poeziją, jos svarbą asmenybei, priminė faktų apie minėtą M. Vaitkų, jo kūrybos ryškias detales. Kiti perskaitė pagal mokymosi programą nagrinėjamus išsirinktus poeto Justino Marcinkevičiaus lyrikos tekstus, įvardijo literatūrinius įspūdžius. Ypač malonu buvo pasiklausyti bendramokslių rašytų eilėraščių, atskleidžiančių ir taip gerai pažįstamus potyrius, ir visai kitokį požiūrį.
Gerą atmosferą palaikė kitus meninius gebėjimus puoselėjantys gabūs moksleiviai – Benas elektrine gitara sugrojo bei kartu su mokiniais padainavo žinomus kūrinius: „Keistuolių teatro“ „Trakų pilis“ ir Virgio Stakėno „Žinau“, Emilija fotografavo taip, kad užfiksuotų šilčiausias netradicinės pamokos akimirkas, taip brangias po metų kitų.
Šiek tiek vėliau prie mūsų prisijungė Klaipėdos rajone gyvenanti ir kurianti poetė Danguolė Grigutytė-Šukevičienė. Viešnia įtaigiai papasakojo apie savo kūrybos kelią, atsakė į klausimus ir patarė, kas gali padėti kurti. Ji jaunuolius įkvėpė nuoširdžiai kalbėdama apie asmeninius potyrius bei akcentavo, kad gyvenimo ciklas – tai akimirkų eskizavimas. D. Grigutytė-Šukevičienė paskaitė savo eilių, įteikė mokiniams dovanų – išleistą poezijos knygą „Akimirkų eskizai“, iliustracijas piešė pati autorė.
Pasaulinė poezijos diena suteikė progą abiturientams pasimėgauti bendryste, atgyjančia gamta – namo grįžti pajutus ar bent pagalvojus apie kūrybinį įkvėpimą, eiliuoto žodžio galią.
Danielė DOMEIKYTĖ
„Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė,
„Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientės
Emilijos TARVYDAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių