Doviliškiai be pašto – kaip be rankų

Asociatyvios nuotr.

Šio mėnesio viduryje gavome informacinius lapelius, kad nuo liepos 19 d. uždaromas Dovilų pašto skyrius, o paslaugas teiks mobilusis laiškininkas. Ką tai reiškia?


Neteksime kasdienių paslaugų, su kuriomis gyvenome net sovietmečiu (mokesčiai, siuntos, išmokos, registruoti laiškai ir kt.). Lietuvos paštas teigia – mobilųjį laiškininką galėsime išsikviesti į namus telefonu. Bet minutės mokestis 9 centai. O kiek tų minučių prikapsės?
Ar mobilusis laiškininkas pajėgs aptarnauti norimu laiku? Lietuvos paštas žada, kad antradieniais – šeštadieniais 11.00–11.15 val. mobilusis laiškininkas dirbs vietoje. 15 minučių! Kiek per tą laiką jis aptarnaus? 1–3 klientus?
Šiandien (taip yra ir buvo visada) Dovilų paštas aptarnauja visą Dovilų seniūniją, o tai sudaro 6 180 gyventojų (deklaravusių gyvenamąją vietą). O kiek nedeklaravusių! Ketvirta seniūnija pagal dydį pagal gyventojų skaičių, 31 gyvenamoji vietovė ir 19 sodininkų bendrijų.
Paštas kasdien savo būstinėje sulaukia vidutiniškai 20–30 klien­tų. Ir ne visiems užtenka skirti, kad ir po 5 minutes. Finansinė dienos apyvarta siekia nuo 500 iki 1 500 eurų.
Branginame ir konsultacijas, kurios nemokamai teikiamos atliekant įvairius mokėjimus, pavedimus, siunčiant siuntas ir kt.
Mes, vyresniosios kartos gyventojai, labai skaudžiai pajusime, ko netekome. Būsime priklausomi nuo paslaugos tiekėjo, teks derinti laiką, o iš sąskaitos kapsės euro centai. Mums sunku matyti, kaip net tokiose didelėse gyvenvietėse gęsta šviesos ir paslaugų židiniai…
Nesitikime, kad mūsų balsas pakeis Lietuvos pašto klerkų sprendimus. Tik apmaudu, kad gyventojams numetamas jau galutinis rezultatas, o kur demokratija, koks visuomenės vaidmuo šiame spektaklyje?

Asociacijos „Sidabrinė gija“ vardu (17 narių) vadovė
Birutė PALUBINSKIENĖ

2 Komentarai

  • Galėtų kiekviename miestelyje po paštomatą pastatyti tada, žmonėms dėl siuntų bus mažiau problemų.

  • Prisiskambinti neina nei ESO, nei poliklinika, nei bankui, nei kitur kur – prašome palaukti, visi operatoriai užimti, spauskite 1,2 ir t.t. Kartais ir 3 min praeina, kol gyvas žmogus atsiliepia. Naikino darbo vietas optimizuodami mokyklu/darželiu veikla, dabar pašta naikina, sėdėk žmogeli namie ir niekur neik. Kur tiems žmonėms atleistiems kaime darbo rasti – į Klaipėda kura deginti važiuoti. Įdomu kada iš Vilniaus pradės spresti seniūnijos problemas. Pikta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių