Duobės gatvėse – iki gimtadienio

Ne pirmą mėnesį Gargždų miesto gatvėse žiojinčios duobės vairuotojus veda iš kantrybės, o jų automobilius – iš rikiuotės. Nors pinigai gatvėms lopyti seniausiai paskirstyti, remontus uždelsė rangovo paieškos. Šis su derva į rajoną įvažiuoti turėtų dar gegužę.

Gargždai susiorganizavo žvyro

Pavasarį įprastas duobių lopymas šiemet, regis, užtruko. Vien Gargžduose vietiniai vairuotojai spėjo įsidėmėti keletą duobių J. Basanavičiaus, P. Cvirkos, J. Janonio ir kitose gatvėse, kurių neaplenkęs gali pamesti ratus. Tačiau duobes taisyti delsiama. Gargždų seniūnas Saulius Bakšinskis teigė, kad išdaužas visada įprasta taisyti gegužę. Esą galbūt šiemet anksti atėjęs pavasaris vairuotojams sudarė įspūdį, kad duobės per ilgai netaisomos. Tiesa, būtent dėl to jos šiemet anksčiau ir atsivėrė gatvėse. Anot seniūno, užlyginti duobes tikimasi iki miesto gimtadienio birželio pradžioje. Anksčiau tai padaryti nepavyko, nes Savivaldybės administracija nebuvo suradusi paslaugą galinčių atlikti rangovų. „Kai kurias išdaužas taisome savo jėgomis. Pavyzdžiui, duobę J. Basanavičiaus ir P. Cvirkos gatvių sankryžoje patys užpylėme žvyru. Kvaila, bet…“ – komentavo seniūnas.

Taisys šilutiškiai

Jau žinoma, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos skelbtą konkursą išdaužoms tvarkyti laimėjo UAB „Šilutės automobilių keliai“. Šiems Administracijos specialistai jau išsiuntė atitinkamą kvietimą, tad rangovams bereikia su seniūnijomis suderinti darbų vykdymo grafikus ir juos pateikti Savivaldybei. Ši savo ruožtu paves specialistams prižiūrėti duobių taisymo darbus.

Savivaldybės ad­ministracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Jokubaitytė „Bangą“ informavo, kad duobių taisytojų paieškoms pradėta ruoštis dar pernai – Viešųjų pirkimų skyriaus specialistams dar rugsėjį pateiktos paraiškos, reikalingos konkursui vykdyti. Tačiau konkursas įvyko tik pavasarį, o su rangovu sutartis pasirašyta visai neseniai. „Situacija dėl išdaužų gatvėse dar tikrai nėra tragiška. Jas taisant vidutinė paros oro temperatūra bus apie +10°C, o asfaltą kloti galima esant ne žemesnei nei +5°C oro temperatūrai. Tad darbai bus atliekami kokybiškiau“, – įsitikinusi K. Jokubaitytė.


2014 m. skirtos lėšos kelių ir gatvių priežiūrai

 • Agluonėnų seniūnija – 50 100 Lt
 • Dauparų–Kvietinių seniūnija – 80 600 Lt
 • Dovilų seniūnija – 124 700 Lt
 • Endriejavo seniūnija – 68 300 Lt
 • Gargždų seniūnija – 218 200 Lt
 • Judrėnų seniūnija – 32 900 Lt
 • Kretingalės seniūnija – 144 000 Lt
 • Priekulės seniūnija – 204 300 Lt
 • Sendvario seniūnija – 112 500 Lt
 • Veiviržėnų seniūnija – 119 900 Lt
 • Vėžaičių seniūnija – 147 200 Lt

Klaipėdos rajono savivaldybės kelių priežiūros ir plėtros programoje vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti iš viso numatyta

1 337 700 Lt. Dar 1 919 300 Lt numatyta kapitalui formuoti (kelių techniniams projektams, specialiesiems planams, kelių rekonstrukcijoms, dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių