• 29 lapkričio, 2021
|

Dvimetę sužalojęs įtariamas sugyventinis ašarų nelieja

Šeštadienio popietę iš daugiabučio namo Gargžduose greitoji medicinos pagalba į ligoninę atvežė 2 metų mergaitę, kuri, įtariama, sunkiai sužalota mušant. Mergaitei nustatyti smarkūs sumušimai, trauminis šokas, komos būsena. Ji operuota ir gydoma Reanimacijos skyriuje. Sulaikytas nukentėjusios mergaitės motinos 24 metų sugyventinis. „Banga“ aiškinosi šio kraupaus įvykio detales.

Pasiteisinimai prasilenkia su realybe

Klaipėdos vaikų ligoninės medikai jau trečia para kovoja dėl mažosios mergytės gyvybės. Patekęs į areštinę įtariant vaiko sužalojimą 21 metų gargždiškės sugyventinis aiškino, kad ji esą pati susižalojo vonioje. Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Alfonso Motuzo, šiuo metu vyksta sudėtingo tyrimo dėlionė. „Situacija labai rimta. Kvalifikuoti pareigūnai tiria detales. Ekspertų apžiūros duomenys kardinaliai skiriasi nuo įtariamojo parodymų. Jis tikina, kad mergaitė susižalojo paslydusi ant slidžios dangos vonioje. Vaiko mama taip pat palaiko sugyventinio versiją. Išsamiai komentuoti negaliu, nes tai gali pakenkti tyrimo eigai“, – kalbėjo A. Motuzas. Jis atskleidė, kad daugybiniai kūno sužalojimai galimai mergaitės kūną nusėjo dar prieš keletą dienų iki tol, kol buvo iškviesta greitoji pagalba.

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas perduotas Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybai. Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Aurelijaus Stanislovaičio prašymu Klaipėdos apylinkės teismas įtariamąjį suėmė mėnesiui. Jis sulaikytas siekiant užtikrinti jo dalyvavimą procese ir dėl visuomenės saugumo. Taip pat atsižvelgta ir į tai, kad jaunuolis jau teistas kelis kartus ir jo teistumas neišnykęs.

Įtariamasis policijai žinomas

Įtarimų dėl mažametės sumušimo sulaukęs mergaitės mamos sugyventinis policijai gerai žinomas. Anot Klaipėdos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininko Gražvydo Grišanovo, jaunas vyras ne kartą yra teistas už viešosios tvarkos pažeidimus ir vagystę. Pareigūnas „Bangai“ patvirtino, kad su šiuo asmeniu galimai yra susijusi ir dar viena byla, kai buvo sunkiai sužalotas kūdikis. Pasirodo, kad rugsėjo 21 d. policijos pareigūnai gavo pranešimą, jog į Vaikų ligoninę atvežtas sunkios būklės vos kelių mėnesių vaikas. Jis dėl pablogėjusios būklės išvežtas gydyti į Kauno klinikas. Pasak G. Grišanovo, giminaičių vaikutį tuo metu prižiūrėjo ta pati gargždiškių sugyventinių pora. Jų teigimu, vaikas buvo iškritęs iš lovytės, tačiau tyrimo metu aiškėjo detalės, jog kūdikį iš rankų išmetė dėl dvimetės sužalojimo dabar įtariamas asmuo. „Detalės dar aiškėja. Dėl pirmojo atvejo asmuo buvo apklaustas, tačiau nesulaikytas. Vyksta ikiteisminis tyrimas. Didelė tikimybė, kad ši byla bus perduota Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybai ir abiejų mažamečių vaikų sužalojimai bus bendrinami“, – komentavo pareigūnas.

Sunkiausias atvejis rajone

Klaipėdos rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Šaulytė tikino, kad jokių signalų apie galimą smurtą jaunoje sugyventinių šeimoje nebuvo. Pasak jos pavaduotojos Anos Tamolienės, kuri yra labiau susipažinusi su šios šeimos padėtimi, sugyventinių pora nebuvo stebima Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų. Jokių duomenų apie mergaitės nepriežiūrą nėra. „Šeima neįtraukta į rizikos grupę. Anksčiau nebuvome gavę jokios informacijos nei iš gyventojų, nei iš medikų, nei iš seniūnijos. Tad renkame medžiagą, aiškinamės aplinkybes. Pirmadienį ryte mūsų darbuotojai lankėsi pas sužalotos mažylės mamą ir močiutę, tačiau jos buvo ligoninėje. Artimiausiu metu apklausime motiną, močiutę, giminaičius. Išgyvename šią skaudžią nelaimę kaip ir visa bendruomenė. Tokio sunkaus atvejo, kai toks sužalotas mažas vaikas gydomas Reanimacijos skyriuje ir yra ištiktas komos, rajone dar nebuvo. Linkime mergaitei sveikatos ir tikimės, kad ji pasveiks. O vėliau spręsime mažametės likimą: ar mergaitę grąžinti mamai, ar apgyvendinti kūdikių namuose. Viskam reikia laiko“, – komentavo A. Tamolienė.

Šeimos šaknys probleminės

Šeimos, iš kurių kilusi mergaitės mama ir smurtautojas, visgi Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams anksčiau buvo žinomos. „Sužalotos mergytės motina augo daugiavaikėje šeimoje. Joje buvo užfiksuotas probleminis vaikų elgesys. Galbūt aplinka, kurioje ji augo, lėmė socialinių įgūdžių, reikalingų vaiko priežiūrai, stoką. Peržiūrėjus mamos paskyrą feisbuke atrodo, kad mama dukrytę tikrai mylėjo. Smurtautojo šeima taipogi mums žinoma. Jis nuo pat mažens buvo probleminis vaikas: nelankė mokyklos, susidėdavo su neaiškiais draugais, anksti pradėjo rūkyti“, – pasakojo A. Tamolienė.

Tėvas ruošėsi namo

„Banga“ susisiekė net su mergaitės biologiniu tėvu. Jis didžiąją laiko dalį praleidžia užsienyje. „Penktadienį išvykau į Belgiją, o sekmadienį mane pasiekė kraupi žinia apie dukrą. Iškart nusipirkau bilietus į Lietuvą ir šiąnakt grįžtu. Kad dukrytės motina gyvena su sulaikytu asmeniu, sužinojau tik prieš keletą savaičių“, – pirmadienio popietę korespondentei kalbėjo vyras ir pasiguodė, kad pastaruoju metu motina su mažyle matytis neleisdavo. Jis dukrelę paskutinį kartą matė prieš tris mėnesius. Bandėme susisiekti ir su sužalotos mažametės mama. Ši telefonu tikino neturinti laiko net trumpam komentarui ir į jokias kalbas su žurnaliste nesileido.

Internautai smerkia smurtą

Žinia apie šią tragediją sukrėtė visuomenę ir užvirė aštrias diskusijas. Internete mergaitės sužalojimu baisisi šimtai žmonių. Vieni komentatoriai smerkia motiną, kiti vos randa žodžių apibūdinti jos sugyventinio žiaurumą ir tikisi griežčiausios bausmės smurtautojui, dar kiti stebisi vaiko teisių apsaugos specialistų aplaidumu. „Žiauriausias atvejis rajone, o kas buvo daryta, norint to išvengti? Tokios problemos šeimoje per vieną dieną neatsiranda. Ką galvoja mažylės motina? Kaip ji drįso šitaip rizikuoti mergaitės gyvybe? Kalė labiau savo šuniukais rūpinasi. Stiprybės ir sveikatos mažylei. Ir pikta, ir širdis kraujuoja sekant detales. Juk tai mažas bejėgis vaikas. Baisu ir pagalvoti, ką jam teko iškęsti. Juk nepabėgs, skausmo neišsakys… Kas turi dėtis galvoje, kad šitaip smurtautų… Protu nesuvokiama. Smurtautojui reiktų mirties bausmės, o iš motinos būtina atimti motinystės teises“, – savo nuomonę reiškia internautai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių