E. Vicherto premijos laureatui nėra neįmanomų svajonių

Gargždų „Minijos“ progimnazijos septintos klasės mokinys D. Žemgulis – Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas 2020“ laureatas.

Gargždų „Minijos“ progimnazijos septintos klasės mokinys Dovydas Žemgulis trečiadienį paskelbtas Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamos (300 Eur) Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas 2020“ laureatu. Dovydas – vienas iš jauniausių jau ir ankstesniais metais skelbtų laureatų sąraše.

Konkursui paraiškas buvo iš viso pateikę 4 pretendentai, net trys iš „Vaivorykštės“ gimnazijos: Gertrūda Žemgulytė, Gabrielė Petruokaitė, Charlote-Gedile Girgzdis. Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ steigimo tikslas yra pagerbti ir įamžinti žymaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo, krašto rašytojo, teisėjo, teatro įkūrėjo E. Vicherto atminimą, išryškinti visuomenės rūpinimąsi jaunąja Priekulės ir Klaipėdos rajono Mažosios Lietuvos dalies karta.

E. Vicherto premija buvo įkurta 2011 m. Šia premija apdovanojami moksleiviai, pasiekę geriausius rezultatus meno, mokslo, sporto srityse bei visuomeninėje veikloje. Asmenys, norintys kandidatuoti į šią premiją, pagal jos skyrimo nuostatus turi pristatyti pasiekimus įrodančius dokumentus: diplomus, pažymėjimus, padėkos raštus.

Šiemet minėtos premijos komisijai, kurioje yra Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, Savivaldybės Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėjas Gintautas Bareikis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto l. e. dekano pareigas Loreta Jonavičienė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyr. mokslo darbuotoja, doc. dr. Silva Pocytė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, buvo itin sudėtinga išrinkti pretendentą. Visi keturi premijos pareiškėjai – įdomios jaunos asmenybės, dalyvaujančios įvairiose olimpiadose, konkursuose, taip pat aktyviai veikiantys nevyriausybinėse organizacijose ir savanoriaujantys.

Gargždiškį D. Žemgulį premijai rekomendavo jo muzikos mokytoja Violeta Jokubaitienė. Ji mokinį charakterizuoja kaip itin talentingą mokslui, menui, visuomeninei veiklai. „Užimtas gyvenimo būdas Dovydą išmokė laiko planavimo, atsakingumo, savarankiškumo, pakantumo, o domėjimasis įvairiomis veiklomis padėjo sukaupti didžiulį žinių bagažą“, – teigia pedagogė. Mokinio pasiekimų sąraše – Lietuvos jaunųjų pianistų šiuolaikinės fortepijoninės muzikos, tarptautinio edukacinio informacinių technologijų ir daugelio kitų tarptautinių, respublikinių, rajoninių konkursų dalyvio ir nominanto diplomai. Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas 2020“ laureatas D. Žemgulis teigia, kad jam didžiosios gyvenimo vertybės esančios darbštumas, drąsa, atkaklumas, draugiškumas. Jo nuomonė sutampa su rašytojos Betės Mendi Koni išsakyta mintimi, kad „Nėra neįmanomų svajonių. Tėra tik ribotas suvokimas apie tai, kas įmanoma“.

„Bangos“ inf.

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių