Endriejaviškiai ugniagesiai išsaugojo buvusią bažnytėlę

Šios savaitės viduryje šalia Endriejavo bažnyčios užsidegusi malkinė sudrumstė gyventojų ramybę. Grėsė pavojus, jog supleškės ir buvusi medinė bažnytėlė, kurioje dabar įrengtos šarvojimo patalpos. Tačiau operatyviai atskubėjusi ugniagesių komanda ją išsaugojo.

Endriejavo ugniagesių komandos ugniagesys gelbėtojas Alius Šunokas, trečiadienio vakare atvykęs aplankyti savo tėčio, gyvenančio netoli bažnyčios, rytų pusėje pastebėjo liepsnas ir pamanė, jog dega buvusi medinė bažnytėlė, kurioje dabar įrengtos šarvojimo patalpos. A. Šunokas pranešė Bendrajam pagalbos centrui ir nuskubėjo į gaisravietę. Degė ne buvęs sakralinis pastatas, bet už pustrečio metro nuo buvusios medinės bažnytėlės stovėjusi malkinė, bet tai kėlė didžiulį pavojų bažnytėlei.

Už penkių minučių su gaisriniu automobiliu atvyko tą dieną budėjęs ugniagesys gelbėtojas Pranas Žemgulys ir ėmė slopinti liepsnas. Į pagalbą atskubėjo miestelyje gyvenantys ugniagesiai Nerius Visagorskas ir Darius Šiaulytis. Išdegė malkinės vidus, supleškėjo stogas, apie 6 kub. metrus malkų. Įvykis tiriamas.

„Gaisras sujaukė endriejaviškių ramybę, tačiau ugniagesių komanda išsaugojo buvusios bažnytėlės pastatą. Už gaisro likvidavimą gyventojai dėkojo jiems, – kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas. – Efektyviai gesinti padėjo netoliese endriejaviškių ugniagesių komandos prašymu įrengtas hidrantas, iš kurio nenutrūkstamai buvo tiekiamas vanduo“.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių