Endriejaviškiai – vėl tarp nugalėtojų

Mes, Endriejavo pagrindinės mokyklos dešimtokai, mokytojos Laima Kazragienė ir Ernesta Bykšaitė, vėl garsiname Endriejavą ir Klaipėdos rajoną – respublikiniame projekte „Tautos dvasios beieškant“ užėmėme garbingą 3-iąją vietą.

Trejus metus, nuo pat 7 klasės, rinkome informaciją iš kaimų senolių apie jų jaunystę: santykius su tėvais, draugystę, vakarėlius, meilę, piršlybas ir vestuves. Visus atsiminimus užrašėme, sukūrėme vaidinimus ir puikiai pasirodėme savo mokykloje ir miestelyje bei draugams iš Žadeikių pagrindinės mokyklos (Šilalės r.) ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos (Raseinių r.). Į šį darbą įdėjome visą savo širdį, todėl išgirdome daug šiltų vertinimų, susiradome daug draugų, laimėjome prizų, pagerinome vaidybos įgūdžius. Tačiau svarbiausia, kad aplankėme net 28 Endriejavo seniūnijoje gyvenančių senolių šeimas ir labai šiltai su jais pabendravome, išklausėme įdomių gyvenimiškų patarimų.

Tiesą pasakius, gerokai nustebome ir, be abejo, apsidžiaugėme, jog buvome pripažinti kaip vieni iš geriausių ir respublikiniame konkurse. Lapkričio 19 dieną išvykome į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą, kur vertingais patarimais mus pamalonino etnologė Gražina Kadžytė. Klausėmės dr. Kazimiero Račkausko naujos dviejų dalių knygos „Europoje su savo kraičiu“ pristatymo, džiaugėmės nugalėtojų iš kitų mokyklų darbais. Pasirodo, prosenelio lempa, išskirtiniai akmenys, karaliaus Mindaugo raštai ir kiti praeities ženklai nesvetimi jaunajai kartai. Po renginio apsilankėme Valdovų rūmuose, kur paklaidžiojome Lietuvos istorijos labirintais.

Samanta BUDRYTĖ (10 kl.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių