ES investicijos į Klaipėdos miestą ir Klaipėdos rajoną sieks beveik 37 mln. eurų

Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono merai šiandien padėjo parašus po Tvarios Klaipėdos miesto plėtros strategija, leisiančia pasinaudoti Europos Sąjungos investicijomis svarbiems objektams renovuoti ir naujiems projektams įgyvendinti. Beveik 37 milijonai eurų per ateinančius kelerius metus tiek rajone, tiek mieste bus investuoti į naujų darželių statybą arba senų modernizavimą, sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimą, viešųjų erdvių sutvarkymą, senojo miesto turgaus aikštės atgaivinimą ir kt. Merai sako, kad šios investicijos – puikus pavyzdys tikslingo dviejų savivaldybių darbo ir bendradarbiavimo rezultatas.

Abiejų savivaldybių tarybos jau yra pritarusios Tvarios Klaipėdos miesto plėtros strategijai, dabar po ja savo parašus padėjo ir Klaipėdos miesto bei Klaipėdos rajono merai, taip atverdami kelią ES investicijoms į savivaldybes. Prie strategijos dirbo didžiulė žmonių komanda, kuri sudėliojo svarbiausius objektus, reikalaujančius didelių investicijų, kad būtų sukurtos naujos arba pagerintos esamos paslaugos Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono gyventojams. Iš viso bus įgyvendinti 8 projektai, prie kurių finansavimo beveik 37-iais milijonais prisidės ir Europos Sąjunga. Planuojama, kad jie visi bus įgyvendinti per ateinančius penkerius metus – iki 2029 metų.

„Tai puikus pavyzdys, kaip dirbdami petys į petį su kaimynais galime pritraukti išties nemažas investicijas. Konkrečiai Klaipėdos rajoną pasieks  per 7,5 milijono eurų ES investicijų, dar beveik 1,5 milijono prisidėsime ir iš Savivaldybės biudžeto. Šios lėšos mums leis Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose, pastatyti visiškai naują 150-ies vietų darželį bei sutvarkyti visą infrastruktūrą, kuri reikalinga ne tik būsimam darželiui, bet ir Agilos gatvėje pradėtam statyti daugiafunkciam centrui, kuriame taip pat įsikurs 230 vietų darželis bei 550-ies vietų pagrindinė mokykla. Taip pat šios lėšos bus investuojamos ir į  pėsčiųjų ir dviračių takus Šilelių, Jurgaičių, Juodžemių gatvėse bei Agilos g. atkarpoje nuo Ežero iki Smeltaitės gatvės“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

„Glaudus Klaipėdos miesto ir rajono bendradarbiavimas yra ypatingai svarbus ir reikalingas abiejų savivaldybių gyventojams. Sprendžiame įvairiausius klausimus, kuriems dėmesio iki šiol nebuvo pakankamai. Palei Klaipėdą besidriekiančių rajono teritorijų plėtra atnešė ir iššūkių, kuriuos turime įveikti bendromis jėgomis. Tvarios plėtros strategijagalimybė kurti miesto ir rajono gyventojams reikalingą infrastruktūrą tam pritraukiant svarią Europos Sąjungos paramą. Į Klaipėdos miestą atkeliauja 29 milijonų eurų ES investicija, šios lėšos bus nukreiptos viešųjų erdvių sukūrimui ir atnaujinimui, sveikatos, ugdymo infrastruktūrai gerinti. Papildomos ES investicijos numatomos darnaus judumo priemonėms įgyvendinti – kompleksiškai bus tvarkoma susisiekimo infrastruktūra centrinėse gatvėse. Šie metai daugiausiai bus skirti projektavimo darbams, o strategijoje numatyti projektų įgyvendinimas startuos nuo 2025−2026 metų“, –  sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miestas įgyvendins net septynis įvairius projektus, kurie itin svarbūs tiek miesto, tiek rajono gyventojams. Bus modernizuojamas Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ filialo „Boružėlė“ pastatas, taip įkuriant 80-imt naujų vietų. Taip pat bus tvarkomos VšĮ Klaipėdos miesto poliklinikos patalpos, taip pagerinant klaipėdiečiams poliklinikoje teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę. Norima atgaivinti ir Danės teritorijos prieigas Šiauriniame rage – jau rengiamas techninis projektas. Čia planuojama įrengti šiuolaikišką promenadą nuo Pilies tilto iki Šiaurinio rago, sukurti erdvę renginiams, atnaujinti bei įrengti naujus pėsčiųjų ir dviračių takus, želdynus, apšvietimą.

Investicijos keliaus ir parko įrengimui pietrytinėje Klaipėdos miesto dalyje šalia Šilutės plento. Teritorijoje planuojama įrengti laisvalaikio erdvę gyventojams: sutvarkyti želdynus, įrengti takus pėstiesiems ir dviratininkams, suoliukus, paspirtukų ir dviračių stovus, vandens fontanėlius, informacinius stendus, sporto aikšteles, žaidimų įrenginius, apšvietimą. Techninis projektas jau baigiamas rengti.

Bus atgaivinta ir Senojo turgaus aikštė bei jos prieigos. Techninis projektas jau yra rengiamas, o vykdant darbus bus pakeista aikštės danga, įrengti bei atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, želdynai. Dar viena vieša erdvė, kuri reikalauja investicijų – Vasaros koncertų estrada, kuri investicijų laukė jau daugelį metų. Norima ją ne tik kapitaliai sutvarkyti, bet erdvę pritaikyti jaunimo ir jaunų šeimų veikloms. Taip pat dešinėje estrados pusėje siūloma įrengti aktyvią poilsio zoną, šalia pagrindinio tako – vaikų žaidimo aikštelę, lauko kavinę, numatyta rekonstruoti ir pagrindinį taką.

Nemažos investicijos keliaus į susisiekimo infrastruktūrą. Tikimasi pritraukti daugiau kaip 17 mln. eurų ES lėšų, kurios bus  nukreiptos į kompleksišką Taikos pr.–Tiltų g.–Herkaus Manto g.–Liepojos g. ruožo sutvarkymą bei Šilutės pl. ruožo nuo Baltijos pr. iki Smiltelės g. sutvarkymą, įskaitant šviesoforų valdymą, dviračių ir pėsčiųjų takus, šaligatvių dangas, nuovažas, apšvietimą.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių