Etikos sargai narplios politiko interesus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario Egidijaus Skarbaliaus veiksmų. Politikas etikos sargų nemalonę užsitraukė, nes nenusišalino nuo balsavimo, kai praėjusią savaitę neeiliniame Tarybos posėdyje buvo nuspręsta skirti lėšas Kunkių gyvenvietės, kur jis gyvena, keliui asfaltuoti.

Opozicija siūlė nusišalinti

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) internetiniame puslapyje nurodoma, jog po antradienį vykusio komisijos posėdžio priimtas sprendimas pradėti tyrimą dėl Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario E. Skarbaliaus elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

„Banga“ jau rašė apie aistras sukėlusį Tarybos sprendimą papildomą finansavimą keliams tvarkyti (400 600 Lt) skirti keliui Kunkiuose asfaltuoti. Opozicijos lyderis Sigitas Karbauskas tada įvardijo, jo nuomone, tikrąją priežastį, kodėl pinigai skirti šiam keliui. Neeiliniame Tarybos posėdyje jis svarstė, jog kelią Kunkiuose norima asfaltuoti dėl Tarybos nario E. Skarbaliaus, nes jis yra Žemaičių grupės, nepatenkančios į daugumą, pirmininkas ir gyvena Kunkiuose. Pasak S. Karbausko, valdančioji dauguma, sergant vienai iš jos narių, per posėdžius beturi 13 balsų ir esą daro viską, kad nupirktų bent vieną balsą. Vis dėlto politikas „Bangai“ tvirtino, jog skundą VTEK pateikė ne jis.

Ežaičių kaimo bendruomenės pirmininkas R. Bartkus pripažino, jog E. Skarbalių VTEK išties apskundė jis: „Manau, jog politikas neturėtų aktyviai dalyvauti sprendimų, kurie susiję su jo asmenine gerove, priėmimuose“.

„Kiek girdėjau, į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją kreipėsi Ežaičių bendruomenės atstovai. Tad A. Skarbalių apskundė tikrai ne opozicija. Tačiau tai nekeičia mano nuomonės, jog, svarstant klausimą dėl lėšų Kunkių keliui skyrimo, E. Skarbalius turėjo nusišalinti nuo balsavimo“, – kalbėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas.

Skundą pateikė Ežaičių bendruomenė

Ežaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Robertas Bartkus pripažino, jog E. Skarbalių VTEK išties apskundė jis: „Manau, jog politikas neturėtų aktyviai dalyvauti sprendimų, kurie susiję su jo asmenine gerove, priėmimuose. Aš ir asmeniškai jo prašiau, jog nusišalintų nuo balsavimo sprendžiant šį klausimą, jis to nepadarė. Todėl dabar nusižengė jis ar ne, tegul sprendžia etikos sargai.“ R. Bartkus apgailestavo, jog savo sprendimu pinigus skirti Kunkių keliui Taryba dar kartą įrodė, jog ji neturi jokios ilgalaikės strategijos, o jos pažadai – šakėmis ant vandens rašyti: „Juk pati

„Neketinu palaikyti sprendimų, priklausomai nuo to, ar juos teikia valdančioji dauguma, ar opozicija. Šį kartą valdančiosios daugumos siūlymas papildomą finansavimą skirti Kunkių keliui buvo teisingas, todėl jį ir palaikiau“, – kalbėjo Tarybos narys E. Skarbalius.

Taryba vasarą patvirtino Ilgalaikį susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą. Tikrai tikėjome, jog visos gatvės ir keliai bus tvarkomi pagal jame numatytą eiliškumą. Kunkiuose numatyti asfaltuoti keliai buvo pažymėti berods 16 ir 17 numeriu. Nesakau, jog lėšas reikėjo skirti būtinai Ežaičiams, nors Maciuičių–Ežaičių kelias šioje strategijoje buvo trečioje vietoje, bet pačių numatytos ilgalaikės strategijos politikams reikėjo laikytis.“ Ežaičių kaimo bendruomenės pirmininkas teigė suprantantis, jog visi nori gerų kelių, tačiau su sarkazmu pastebėjo, jog juos tikriausiai turės tik tie, kuriems pasisekė gyventi vienoje gyvenvietėje su vienu ar kitu Tarybos nariu.

E. Skarbalius nesijaučia kaltas

Tarybos narys E. Skarbalius paklaustas, kaip vertina VTEK sprendimą pradėti tyrimą, atsakė: „Toks jų darbas.“ Politikas teigė nemanantis, jog nenusišalindamas nuo balsavimo kažką pažeidė. „Suprasčiau, jei būtų sprendžiamas klausimas dėl Dirvyčių gatvės, kurioje gyvenu, asfaltavimo, tokiu atveju tikrai būčiau nusišalinęs. Bet dabar kalba ėjo apie bendro naudojimo privažiuojamąjį kelią, kuris jungia 4–5 gyvenvietes. Jei negalėjau balsuoti dėl šio klausimo, tai reiškia, jog nė vienas Gargžduose gyvenantis Tarybos narys negali balsuoti, kai bus sprendžiami klausimai dėl Gargždų gatvių asfaltavimo. Galbūt aš pats negalėčiau balsuoti, juk aš irgi važinėju Gargždų gatvėmis, vaikštau šaligatviais, net su šeima einu pasivaikščioti po Gargždų parką, stebiu varžybas Gargždų stadione. Todėl tikriausiai turėčiau nusišalinti nuo balsavimų, jei būtų priimami sprendimai dėl šių objektų“, – sarkastiškai svarstė E. Skarbalius. Žemaičių partijos narys teigė, jog nors yra opozicijoje, tačiau niekada nepasisakys už nelogiškus jos sprendimus. „Neketinu palaikyti sprendimų, priklausomai nuo to, ar juos teikia valdančioji dauguma, ar opozicija. Šį kartą valdančiosios daugumos siūlymas papildomą finansavimą skirti Kunkių keliui buvo teisingas, todėl jį ir palaikiau. Todėl ir esame pasivadinę konstruktyvia opozicija, jog konstruktyviai priimtume sprendimus. Rėkti dėl rėkimo neketinu. O kad opozicijos kolegos dabar nori pasikandžioti, tegul. Per 20 metų politikoje esu atlaikęs ne tokių puolimų, atlaikysiu ir šį“, – kalbėjo politikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių