Etnomuzikologei atminti – suolelis Gargždų parke

Gargždų „Kranto“ progimnazijos „Etnokomandos“ nariai, puoselėjantys etninės kultūros raišką ir sklaidą, trečiadienį dalyvavo suoliuko atidengimo ceremonijoje.

„Žmonės, mano manymu, yra didžiausias turtas“, – tokie žinomos etnomuzikologės, šviesaus atminimo Zitos Kelmickaitės žodžiai įamžinti ant naujo suoliuko Gargždų parke. Klaipėdoje gimusi, daug metų dirbusi Lietuvos televizijoje Z. Kelmickaitė ne kartą yra lankiusis Gargžduose, vedusi seminarus pedagogams, o jaunąją kartą įkvėpusi mylėti etnokultūrą.
Idėja pagerbti muzikologę, LRT laidų vedėją, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentę Z. Kelmickaitę kilo Gargždų „Kranto“ progimnazijos „Etnokomandos“ (vadovė Vitalija Valaikė) nariams, puoselėjantiems etninės kultūros raišką ir sklaidą. Progimnazija dar rudens pradžioje kvietė etnokultūros entuziastus prisidėti prie iniciatyvos įgyvendinimo. Kaip informavo V. Valaikė, iš viso surinkta 450 Eur, suoliukas ir atminimo lentelė kainavo 468,33 Eur. Suoliuko įrengimo darbai nekainavo, nes juos atliko Gargždų seniūnija.
Padedant seniūnijai rasta ir tinkama vieta naujam suoliukui Gargždų miesto parke. Ant suoliuko besiilsintiesiems atsivers graži Minijos panorama.


Trečiadienį „Kranto“ progimnazijoje vyko Z. Kelmickaitės atminimo renginys, kuriame pasirodė progimnazijos „Etnokomandos“ kolektyvas, prisiminimais apie etnomuzikologę pasidalijo Gargždų seniūnė Ind­rė Žiedienė, Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė, progimnazijos direktorė Vilija Lukauskienė. Vėliau renginio dalyviai ir organizatoriai patraukė į parką atidengti suoliuko.
Gargždų miesto bendruomenės pirmininkė Vida Anužienė „Bangai“ sakė, kad Z. Kelmickaitė buvo tarsi visų žmonių mama: „Jos ne tik žodžiai, bet ir darbai – kilnūs, džiuginantys širdį. Žmonės, kurie žiūrėjo jos laidas, prisėdę ant suoliuko tikrai prisimins entomuzikologę ir jos išmonę. Tikiuosi, kad jos autoritetas gyvuos dar ilgai.“
Pirmasis suoliukas gegužę mirusiai muzikologei, ilgametei LRT laidų kūrėjai ir vedėjai Z. Kelmickaitei atminti buvo atidengtas Rusnėje. Ta proga LRT pradėjo akciją „Prisėsk su Kelmickaite“, kuria kviečia ir daugiau Lietuvos bendruomenių pasekti rusniškių pavyzdžiu. Akcijos sumanytojas, LRT žurnalistas Edvardas Kubilius sako, kad suoliukai – įspūdinga padėka Z. Kelmickaitei – išskirtinei asmenybei, kuri save pašventė žmonėms iš įvairių Lietuvos kampelių.


Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių