Europos Prokuratūra: Šarūnas Stepukonis pripažintas įtariamuoju, paskelbta jo paieška

Šarūnas Stepukonis. J. Kalinsko, BNS nuotr.

Europos deleguotojo prokuroro nutarimu Šarūnas Stepukonis, vienas iš buvusių BaltCap infrastruktūros fondo partnerių, pripažintas įtariamuoju dėl svetimo labai didelės vertės turto pasisavinimo.

Atsižvelgiant į tai, kad tiksli įtariamojo Š. Stepukonio buvimo vieta šiuo metu nėra žinoma, prokuroras taip pat kreipėsi į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo. Patenkinus prokuroro prašymą, ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi Š. Stepukoniui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, paskelbta jo paieška.

Didelio atgarsio visuomenėję sulaukęs ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja deleguotieji Europos prokuratūros prokurorai dirbantys Lietuvoje, atliekamas dėl įtariamo labai didelės vertės – ne mažiau kaip 27 mln. Eur, privataus kapitalo fondui priklausančio BaltCap AS turto pasisavinimo.

Europos Prokuratūrai šio ikiteisminio tyrimo kontrolė buvo pavesta įtarus, kad galimai nusikalstamais veiksmais galėjo būti padaryta žala ir Europos Sąjungos institucijoms. Ikiteisminį tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

Europos Prokuratūros pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių